Служен парастос погинулим борцима током првог напада на Илиџу

22.04.2021. 13:03
0
ИЗВОР: Катера

Поводом манифетације „Дани одбране Илиџе“ и обиљежавања првог напада на Илиџу 22. априла 1992. године, данас је у цркви Светог  Василија Острошког служен парастос свим погинулим и умрлим борцима ВРС са Илиџе.

Предсједник Борачке организације „Илиџански борац“ Горан Шеховац је новинарима рекао да је српски народ Илиџе није хтио рат против својих комшија, али су били дужни да бране своја огњишта и да су због тога платили високу цијену.

- На данашњи дан, 22. априла погинуло је 12 момака, хероја, а послије тога иде 14. мај, сваки дан је био критичан на нашој Илиџи. Ви морате да знате да је Илиџанска бригада изгубила 460 војника, имала је око 2200 рањеника, територија општине Источна Илиџа изгубила је 1064 борца, Војковићи, Грлица и Крупац 217 бораца не рачунајући цивилне жртве, припаднике полицијске станице - изјавио је Шеховац

Предраг Шаровић, син погинулог борца, изјавио је да се овакви датуми не смију заборављати и апеловао је на владајуће структуре да се почну бавити питањима здравства и економије и да не дозволе да се рат понови.

Поводом обиљежавања ових датума претходних година су се организовале разне манифестације али због пандемије и мјера Републичког кризног штаба ове године неће бити историјских часова, академија или већих скупова.

Сваке године, Борачка организација "Илиџански борац" обиљежава 22. април - Дане одбране Илиџе као дан сјећања на први напад на ову сарајевску општину, 22. априла 1992. године.

Коментари 0
Повезане вијести
Распоред рада дежурних апотека недјељом за мјесец јул Распоред рада дежурних апотека недјељом за мјесец јул
Сјећање на Видовдан 1994. године у Српској Илиџи Сјећање на Видовдан 1994. године у Српској Илиџи
Одржан Меморијал „Данко Ремић": Драшкић и Проле се највише истакли Одржан Меморијал „Данко Ремић": Драшкић и Проле се највише истакли
Најчитаније
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    16h 49m
    0
  • Експлозија оштетила локал, два аута и бутик
    14h 17m
    0
  • Марија Кири - Физичарка и хемичарка, двострука добитница Нобелове награде
    23h 8m
    0
  • Већи број студената на Универзитету у Источном Сарајеву
    22h 49m
    0
  • Остављање дјеце у аутомобилу и на десет минута може бити кобно
    23h 6m
    0