Шмит "поништава" одлуке Народне скупштине Републике Српске

01.07.2023. 19:57
3
ИЗВОР: srna.rs

Њемачки држављанин Кристијан Шмит, који се представља као високи представник у БиХ, рекао је да је "одлучио да неће ступити на снагу закон којим се укида обавеза укидања одлука високог представника у Службеном гласнику Републике Српске и Закон о неспровођењу одлука Уставног суда БиХ на територији Републике Српске".

Шмит је додао да је он одлучио да ће ови закони бити поништени, односно да су законодавни поступци његовом одлуком завршени.

Он је додао да ће измијенити и Кривични закон БиХ тако што ће се радње којима се, како каже, нарушава уставни поредак БиХ третирати као кривично дјело.

Шмит је у данашем обраћању запријетио да су и даље све опције на столу, као и бонска овлаштења.

Кристијан Шмит није изабран за високог представника јер није добио сагласност Савјета безбједности УН, како је предвиђено Дејтонским споразумом због чега га Република Српска не признаје.

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    Petar 01.07.2023. 22:47
    Šmit će doći sutra na Kozaru da se izvine za srpske žrtve stradale od fašističke Njemačke.
  • Generic placeholder image
    Drago 01.07.2023. 22:43
    Plaća li ovaj turista boravišnu taksu. Ako ne plaća ovo treba zaćerati nazad odakle je i došao.
  • Generic placeholder image
    Milan 01.07.2023. 22:41
    Švabo umislio da je visoki a on mali i debeli turista. Cvajn partizanen und kukuruzen.
Повезане вијести
Фоча: Медвјед у селу Кута усмртио коња Фоча: Медвјед у селу Кута усмртио коња
У Њујорку започела свјетска кампања Меморијалног центра о страдању српског народа У Њујорку започела свјетска кампања Меморијалног центра о страдању српског народа
Савић: Од сљедеће седмице слиједи раст цијене горива Савић: Од сљедеће седмице слиједи раст цијене горива
Најчитаније
  • Карта у једном правцу за Србе протјеране из Сарајева, Херцеговине и Средње Босне
    6h 29m
    4
  • Српски град са највише цркава – Да ли знате који је то град?
    19h 18m
    2
  • Један од претучених на Палама: Тукли су ме пред мојим дјететом, дошао сам да зарадим дневницу
    20h 11m
    15
  • Гојковић реаговао на изјаву Ћосића о инциденту у дискотеци „Енигма“
    2h 8m
    0
  • Станивуковић: Градоначелник Источног Сарајева треба да стане уз своје грађане
    23h 19m
    1