Снежана Гранић из Источног Сарајева чека на трансплатацију бубрега

23.02.2021. 12:24
2
ИЗВОР: Катера

Наша суграђанка, Снежана Гранић годину и по дана, три пута седмично одлази на дијализу у болницу. Ова болна терапија причињава јој све веће муке и једина нада за живот јој је трансплатација бубрега.

За ову операцију потребно је одвојити више од 120.000 КМ, новац који она није у могућности да плати, преноси БН телевизија.

Прву трансплатацију бубрега педесетогодишња Снежана Гранић имала је у 26. години. Бубрег чији је донор била њена мајка крајем 2019.  године почео је да отказује, па је Снежана од тада поново везана за апарате за дијализу.

Једину наду за нови живот ове жене представља нова трансплатација бубрега у Бјелорусији.

- Вољела бих то да урадим , да опет могу да живим неким нормалним животом – рекла је Снежана те додаје да би јој било лакше без дијализе јер живи сама.

Проблеми са бубрезима, дијализе  и доста лијекова које пије Снежани су узроковали појаву других болести, па је њена битка за живот тиме додатно отежана.

- Имала сам операцију очију, вјештачки изазвана катаракта оба ока, па онда хистероктомија, 4-5 фистула, уствари три фистуле и један графит  да би могла да вршим дијализу – рекла је Снежана за БН телевизију и додаје да више нема мјеста на рукама за нову фистулу.

Снежана је након смрти супруга прије пет година остала сама, па након дијализе о њој нема ко да брине што јој више отежава муке којих има много, а које би трансплатацијом избјегла.

Снежана је рекла да се након дијализе осјећа исцпљено и гладно јер јој се у току дијализе „пере“ крв.

- Вољела бих да имам спремљен ручак, спремим ја то себи, али је друкчије кад те неко дочека- казала је Снежана и додаје да је све ове године њен покојни супруг био поред ње и био је и  први пут кад се разбољела што је, како каже, за њу била срећна околност.

Као пензионер инвалид, Снежана није у могућности да обезбиједи преко 120 хиљада КМ колико јој је потребно за трансплатацију бубрега у Минску у Бјелорусији. Једина нада за њу су људи добре воље који ће да јој помогну у прикупљању новца за операцију.

За комплетан процес трансплатације у Бјелорусији потребно је од шест мјесеци до годину дана уколико већ имате обезбијеђен новац. Снежана, нажалост, новца нема, али на претек има воље и љубави према животу.

Видео: БН ТВ

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Miloš 24.02.2021. 11:00
    Snežanu sam imao sreće da lično upoznam. Mogu samo reći da je jedna pozitivna, pametna, prijatna i dobra osoba. Svaki razgovor sa njom je uvek bio lep i prijatan. Iskreno mi je veoma teško što sve ovo preživljava i želim joj da se što pre nađe rešenje ili pomoć za njenu situaciju. Dobri ljudi zaslužuju to.
  • Generic placeholder image
    Voxpopuli 23.02.2021. 16:06
    Umjesto da su svi dobitnici ispadose svi gubitnici.Politika je na žalost postala teren za podkusurivanje.Na žalost djeca koja nisu ništa kriva će najviše ispastati.Jedino će Granzov biti sretan jer mu neće biti gužve ispred lokala.
Повезане вијести
Највећа излазност у Tрнову 78 одсто Највећа излазност у Tрнову 78 одсто
Чакле - рана која не зараста (ФОТО) Чакле - рана која не зараста (ФОТО)
Најтежу тикву узгојио Ратко Говедарица из Гацка Најтежу тикву узгојио Ратко Говедарица из Гацка
Најчитаније
  • Мања запошљава: Оглас за посао у Источном Сарајеву
    14h 16m
    0
  • Ко су изборни побједници у Српској?
    17h 4m
    0
  • Свијет није видио "луђег" диктатора
    17h 28m
    5
  • За њих нису гласали ни родбина ни комшије
    7h 26m
    2
  • У кући пронађено беживотно тијело жене
    15h 13m
    0