Социјалистичка партија повукла потпис са иницијативе Асоцијације "Ствараоци"

28.07.2020. 19:12
0
ИЗВОР: СРНА

Социјалистичка партија повукла је данас потпис са иницијативе Асоцијације “Ствараоци Републике Српске” о подршци рјешавању питања стваралаца Српске, односно о исплати валоризоване накнаде за ратни период за посланике у првом сазиву Народне скупштине, три члана Предсједништва и чланове Владе Републике Српске.

Ова одлука донесена је на сједници Предсједништва и Извршног одбора СП који сматрају да додатну пажњу треба усмјерити на рјешавање економских питања јер је то једини начин да се омогући помоћ свим угроженим грађанима Републике Српске.

- Имајући у виду да су у овом тренутку приоритети Републике Српске борба за заштиту здравља нашег становништва, борба против вируса корона и погоршаног економског стања, СП сматра да је неопходно све напоре уложити у појачавање бриге за сво становништво Српске - саопштено је из Социјалистичке партије.

Странке које су заступљене у Народној скупштини Републике Српске су 21. јула на Палама потписале изјаву о подршци иницијативи за рјешавање питања стваралаца Републике Српске, односно о исплати валоризоване накнаде за ратни период за посланике у првом сазиву Народне скупштине, три члана Предсједништва и чланове Владе Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Највећа плата у 2025. години исплаћена у Источном Новом Сарајеву Највећа плата у 2025. години исплаћена у Источном Новом Сарајеву
Повећавају се студентске стипендије у Српској Повећавају се студентске стипендије у Српској
У Српској рођена 21 беба У Српској рођена 21 беба
Најчитаније
  • Породична драма у Сокоцу
    11h 46m
    2
  • Сјећања Хрешана на долазак Аустроугарске империје у БиХ
    12h 15m
    31
  • Михаилo Маџаревић - Ратник којем су се дивили српски краљеви
    1h 5m
    1
  • Источна Илиџа: Израбрани најљепше окићени балкони/прозори и пословни простори
    9h 28m
    0
  • „Има нека тајна веза“ – Сјећање на Душка Трифуновића, пјесника који је поетизирао рокенрол
    12h 15m
    1