Соколац: Без струје двадесетак села

18.01.2021. 09:56
0
ИЗВОР: Срна

Од синоћ десет соколачких села нема струју због квара на дијелу далековода "Каљина", а на другом краку овог далековода још 10 села је без електричне енергије због планског искључења, речено је Срни у електродистрибутивној Радној јединици Соколац.

Управник Радне јединице Срђан Кнежевић рекао је да екипе на терену раде на откљањању квара од Каљине према селу Баре, а да ће планирано искључење за села која су данас искључена трајати од 8.00 до 15.00 часова.

Према његовими ријечима, због квара на овом далеководу житељи десет села су без струје од синоћ у 20.00 часова.

Кнежевић је нагласио да су почели радови на прокресу трасе око другог крака 10-киловолтног далековода "Каљина" од Заграђа према Ишерић брду и Драпнићима.

Прокрес трасе на том дијелу далековода радиће се данас и сутра у сарадњи електродистрибутивне Радне јединице Соколац и соколачког Шумског газдинства "Романија".

Електродистрибутивна Радна јединица Соколац дјелује у оквиру "Електродистрибуције" Пале.

Коментари 0
Повезане вијести
Соколац: Сутра инклузивна радионица за дјецу Соколац: Сутра инклузивна радионица за дјецу
Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Грујо Новаковић Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Грујо Новаковић
Васкршња креативна радионицу за дјецу у Сокоцу Васкршња креативна радионицу за дјецу у Сокоцу
Најчитаније
  • На данашњи дан на Кошарама погинуо херој Иван Васојевић – Јагуар
    6h 7m
    11
  • Распоред богослужења за васкршње празнике у храмовима у Источном Сарајеву и Сарајеву
    3h 49m
    0
  • Годишњица најстравичнијег напада НАТО снага на Савезну Републику Југославију
    6h 8m
    7
  • Божовић: Коцкање - тихи разарач породице и друштва, а не забава
    6h 59m
    1
  • Обичаји на вече Великог петка
    22h 9m
    0