Соколац добио шах на отвореном

05.10.2020. 21:40
0
ИЗВОР: КАТЕРА

Група младих људи оцртала је испред Дома пензионера у Сокоцу терен за шах на отвореном у оквиру пројекта „Једни за друге: млади за старе“, укупне вриједности 2600 КМ.

Координатори пројекта Жељана Шолаја, Александар Мимић и Марко Мухаремовић истичу да су у финансирању поменутог пројекта учествовали Омладинска банка општине Соколац и Фондација „Мозаик“ са 1.500 КМ, а Општина Соколац и Јавно комунално предузеће „Соколац“ подржали су реализацију пројекта са 1.100 КМ.

Слика

-Терен за шах на отвореном већ неколико година не постоји у нашем граду и због тога смо дошли на идеју да, кроз пројекат „Једни за друге: млади за старе“, створимо мјесто на коме ће наши, прије свега, старији суграђани моћи проводити своје слободно вријеме уз играње шаха, дружење и боравак на отвореном. Такође, младим људима се пружа прилика за развијање математичко-логичких способности кроз кориштење шаховског игралишта -  кажу координатори.

Они додају да је оцртавање терена за шах било завршна активност коју су спровели у поменутом пројекту, а да у предстојећем периоду планирају додатно уредити простор око игралишта и организовати такмичење.

-План нам је да у сарадњи са члановима Шаховског клуба „Гласинац“, који су подржали наш пројекат, организујемо први турнир у шаху на отвореном у нашој општини и вјерујемо да ћемо поменути план у скорије вријеме остварити. Желимо да на тај начин пружимо прилику младима да науче правила и шаховске мајсторије од искуснијих играча - наглашавају Жељана Шолаја, Александар Мимић и Марко Мухаремовић.

Омладинска банка Соколац реализовала је ове године пет пројеката на подручју општине Соколац чија укупна вриједност износи 7.500 КМ. 

Коментари 0
Повезане вијести
Премијера филма „Children in Gehenna“ 30. јуна у Сокоцу Премијера филма „Children in Gehenna“ 30. јуна у Сокоцу
Почело обиљежавање Дана одбране Сарајевско-романијске регије Почело обиљежавање Дана одбране Сарајевско-романијске регије
Обиљежавање Дана одбране Срба у Сарајевско-романијској регији Обиљежавање Дана одбране Срба у Сарајевско-романијској регији
Најчитаније
  • Одржано такмичење у лову рибе на пловак
    22h 20m
    0
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    3h 21m
    3
  • Конференција беба у Палама окупила 252 малишана, најмлађа беба Лазар Савић (ФОТО)
    23h 23m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    3h 7m
    0
  • „Фамос“ најбољи и у сениорској конкуренцији
    23h 0m
    0