Рогатичанин пријетио да ће бацити бомбу, полиција му у кући пронашла пушку и бајонет

28.04.2025. 11:15
0
ИЗВОР: katera.news

Полицијски службеници Полицијске станице Соколац, лишили су слободе лице иницијала Ж.Р. из Рогатице, због основа сумње да је починио кривично дјело „Угрожавање сигурности“.

Лице Ж.Р. се сумњичи да је 26. 4. 2025. године у Сокоцу упутио вербалне пријетње по живот лицу, као о и пријетњу да ће активирати експлозивну направу. На основу наредбе Основног суда у Вишеграду извршен је претрес возила, куће и помоћних објеката које користи осумњичени и том приликом пронађено је и одузето ватрено оружје – пушка, четири комада метака калибра 7,9 мм и један бајонет.

У току је документовање предмета након чега ће Окружном јавном тужилаштву Источно Сарајево против Ж.Р. бити достављен извјештај о почињеним кривичним дјелима „Угрожавање сигурности“ и „ Недозвољена производња и промет оружј или експлозивних направа“.

Коментари 0
Повезане вијести
Код Кнежак извора послат посљедњи поздрав Халиду Бешлићу (ВИДЕО) Код Кнежак извора послат посљедњи поздрав Халиду Бешлићу (ВИДЕО)
Митрополит Хризостом сутра у Барама служи прву Свету архијерејску литургију Митрополит Хризостом сутра у Барама служи прву Свету архијерејску литургију
Сутра код Кнежак извора посљедњи поздрав Халиду Бешлићу Сутра код Кнежак извора посљедњи поздрав Халиду Бешлићу
Најчитаније
  • Сјећање на Драгана Драговића
    39m
    0
  • Потврђена оптужница због насиља у породици
    18h 53m
    0
  • Дио надлежности Републике Српске у области образовања преноси се на БиХ
    13h 8m
    1
  • Милош и Марија Димић: Јављање Богородице у Ђунису
    23m
    0
  • Влашки: Поднесено 50 захтјева за категоризацију објеката за издавање
    13h 31m
    0