Спортско-рекреативни центар Источна Илиџа наставља програм оспособљавања дјеце школског узраста за боравак у природи

24.02.2025. 14:06
0
ИЗВОР: katera.news

Програм који подразумијева теоријску обуку из области планинарства, екологије и боравка у природи за дјецу школског узраста наставља се 2025. године, уз подршку Општине Источна Илиџа и сагласност Министарства просвјете и културе Републике Српске.

Како су саопштили из општине Источна Илиџа, програм којим су обухваћени ученици основних школа са подручја ове општине ће обухватити теме природа и животна средина, значај заштите и очувања животне средине, еколошко васпитање и образовање ученика кроз игру, боравак у природу и планинарство, планинарска етика, топографија, оријентација.

Из ове општине, такође, подсјећају да је овај програм почетком 2024. године започео Спортско-рекреативни центар Источна Илиџ, те да су ученици, након теоријске обуке, у претходних неколико мјесеци посјетили планине Романију, Јахорину, Трескавицу и Зеленгору.

Коментари 0
Повезане вијести
Источна Илиџа: Уз загрљаје испраћени малишани из Бањске Источна Илиџа: Уз загрљаје испраћени малишани из Бањске
Начелник Божовић угостио директора школе из Бањске Начелник Божовић угостио директора школе из Бањске
Божовић: Општина Источна Илиџа дискримисана приликом расподјеле средстава јавних инвестиција Владе Српске Божовић: Општина Источна Илиџа дискримисана приликом расподјеле средстава јавних инвестици...
Најчитаније
  • Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
    18h 30m
    0
  • Дође ли до крви, опет ћемо бити први: Шта откривају писма Десанке Максимовић руским преводиоцима
    22h 54m
    0
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    4h 21m
    0
  • Душан Пурић, заборављени херој са Мачковог камена
    21h 33m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    6h 4m
    0