Србија данас против Камеруна

28.11.2022. 08:41
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Пораз од Бразила је архивиран, а фудбалери Србије против Камеруна играју други меч на Мундијалу у Катару данас од 11 часова.

Утакмица се игра на “Ал Џануб” стадиону у Ал Вакри, а главни судија меча је Мухамед Абдула Хасан из Уједињених Арапских Емирата

Побједа у потпуности враћа “орлове” у игру за пласман у осмину финала, реми значајно отежава позицију пред посљедње коло, док пораз значи извјесну елиминацију са турнира.

Србија је изгубила први меч на Мундијалу - Бразил је заслужено славио са 2:0 на “Лусаилу” и показао зашто је један од највећих фаворита за освајање титуле шампиона свијета, али турнир тек сада почиње за “орлове”.

Други противник у Групи Г је селекција Камеруна, а екипа Драгана Стојковића Пиксија против афричке селекције мора да покаже да је с правом међу 32 најбоље селекције на планети и да има снаге и квалитет за пласман у осмину финала Мундијала у Катару.

“Лавови” су у сличној, вјероватно и лошијој ситуацији од српског тима - поражени су од Швајцарске на старту Мундијала, а у трећем колу очекује их дуел са Бразилцима.

Екипа селектора Алијуа Сисеа није била лошија екипа од Швајцараца на старту турнира, али је противник искористио једну лошу реакцију одбране афричке селекције и дошао до гола вриједног три бода.

Србија није имала много међусобних дуела са Камеруном - посљедњу утакмицу двије слекције одиграле су 2010. године, у склопу припрема за Мундијал у Јужној Африци, а екипа тадашњег селектора Радомира Антића остварила је тријумф од 4:3.

Нешто старији љубитељи фудбала можда памте и сусрет Југославије и Камеруна на Олимпијским играма у Лос Анђелесу 1984. године, а “плави” су и тада однијели победу - 2:1.

Оно што брине пред дуел са “лавовима” је чињеница да српски национални тим на претходним Мундијалима није имао успјеха када је играо против афричких селекција, преноси РТС.

Свјетско првенство у Немачкој 2006. године радо би сви заборавили, а на том турниру Србија је играла против Обале Слоноваче и доживјела пораз 3:2.

Четири године касније, у Јужној Африци, Србија је била у групи са Ганом и још једном изгубила - Асамоа Ђан постигао је једини гол у финишу утакмице и то са бијеле тачке.

Селектор Драган Стојковић Пикси каже да пораз од Бразила ништа није промијенио у његовој екипи, да су играчи и даље спремни и „наоштрени“ да докажу себи, али и остатку свијета да имају квалитет за осмину финала, а и здравствени билтен је бољи него прије четири дана.

Александар Митровић се опоравио од повреде, много боља ситуација је и са Душаном Влаховићем, док је Филип Костић тренирао пуним интезитетом и налази се у конкуренцији за дуел са Камеруном.

Пикси на располагању има квалитетан и уигран састав, међу којима је неколицина играча који су учествовали у походу на кров свијета на омладинском Мундијалу 2015. године, а “орлови” су и тада изгубили први меч у групи.

Коментари 0
Повезане вијести
Српски таеквондо репрезентативци прваци Европе Српски таеквондо репрезентативци прваци Европе
Први пацијент из Србије ће примити мРНК вакцину против рака Први пацијент из Србије ће примити мРНК вакцину против рака
Србија и Хрватска без публике због Вуковара Србија и Хрватска без публике због Вуковара
Најчитаније
  • Блануша побиједио у Источном Сарајеву
    10h 53m
    7
  • Највећи градови Српске изабрали Бланушу
    12h 55m
    0
  • Божовић: Зворник град случај када су избори у питању
    15h 53m
    1
  • Бабаљ: Украли су и овај пут
    22h 20m
    4
  • Блануша: Ови избори још увијек нису завршени
    17h 44m
    0