Србија и Хрватска без публике због Вуковара

12.11.2025. 14:37
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Фудбалска репрезентација Србије до 19 година у уторак, 18. новембра, гостоваће у Загребу у квалификационом мечу за пласман на Европско првенство 2026.

Дуел ће бити одигран на СРЦ „Рудеш“ у главном граду Хрватске, али без присуства гледалаца.

Утакмица трећег кола квалификација заказана је за исти дан када се у Хрватској обиљежава Дан пада Вуковара и сјећања на жртву Вуковара и Шкабрње.

Тамошње Министарство унутрашњих послова, Фудбалски савез Хрватске и УЕФА сагласили су се да се због високог сигурносног ризика меч одигра без публике на стадиону у Рудешу.

Хрватска је данас као гост била боља од Грузије, а прије сусрета са Србијом одиграће меч са Гибралтаром 15. новембра.

С друге стране, "орлићи" данас на старту квалификација дочекују Гибралтар у 13.45, а потом ће 15. новембра одиграти меч против Грузије.

Коментари 0
Повезане вијести
Годишњица страдања Милице Ракић Годишњица страдања Милице Ракић
БиХ се пласирала на Свјетско првенство БиХ се пласирала на Свјетско првенство
Кадети Србије изборили пласман на Свјетско првенство Кадети Србије изборили пласман на Свјетско првенство
Најчитаније
  • Дан када је за одбрану Српске Илиџе и српског народа животе дало 12 Илиџанаца
    3h 5m
    2
  • Годишњица бомбардовања РТС-а
    2h 51m
    0
  • Данас је Дан планете Земље
    3h 2m
    1
  • Божовић: Неуставно поскупљење боравка у вртићу за дјецу из Источне Илиџе
    19h 21m
    0
  • Првенство БиХ у олимпијском боксу у Источном Сарајеву од 24. до 26. априла
    38m
    0