Српска кик-боксерка Александра Крстић освојила је титулу професионалне првакиње свијета у WAKO Pro верзији. Она је на ревији која је одржана у новосадаком СПЕНС-у у категорији до 65 килограма у борби за шампионски појас побједила Италијанку Ребеку Вајани са 3:0.
Српска репрезентативка посебно је била доминантна у трећој рунди када је њена противница два пута била у нокдауну.
- Био је ово изузетно тежак меч, физички врло захтјеван пошто је трајао пет рунди по три минута. Италијанка Вајани је доста незгодан борац од старта је наметнула јак темпо и имала сам мало проблема да се навинкем на њен стила али трећа рунда је била пресудна - задовољно је констатовала Александра Крстић.
Потом је додала:
- Много сам срећна што сам освојила ову титулу, једину која ми је недостајала, тако да сам сам сад објединила све трофеје који се могу освојити.
Оно што јој предстоји је учешће са репрезентацијом Србије на Свјетском првенству у Абу Дабију.
- Шампионат света је у новембру. Већ сам четири пута освајала златну медаљу, па ћу и на овом шампионату имати највеће могуће амбиције. Што се профи ринга тиче, у децембру планирам један или два меча чиме бих окончала ову годину - закључила је Крстић, преноси "24Седам".