Србија има шампиона свијета: Комаров освојио злато у Загребу

21.09.2025. 20:34
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Репрезентативац Србије у рвању грчко-римским стилом Александар Комаров освојио је титулу шампиона свијета у категорији до 87 килограма, пошто је у финалу Свјетског првенства у Загребу послије велике борбе и преокрета побиједио Иранца Алирезу Мохмадипијанија са 4:3.

На путу до најсјајнијег одличја Комаров је забиљежио чак пет побједа, а редом је савладао Јапанца Соха Сакабеа, затим Американца Пејтона Џејкобсона, потом је у четвртфиналу елиминисао Ислама Јевлојева из Казахстана, а у полуфиналу је био бољи од Милада Ализрајева из Русије.

Послије Европског злата 2024. и бронзе ове године на шампионату Старог континента у Братислави, Комаров је Србији донио и свјетску титулу.

Занимљиво је истаћи да су српски рвачи наставили фантастиачни низ пошто је ово девети узастопни свјетски шампионат са ког се враћају барем са једном освојеном медаљом, што је свакако резултат вриједан пажње.

Посљедњег дана такмичења у главном граду Хрватске и Себастијан Нађ је кроз реперсаж дошао у прилику да се бори за бронзану медаљу, али је нажалост у одлучујућем мечу за одличје поражен од Руса Даниала Агаева. Послије двије исцрпљујуће борбе у реперсажу у којима је славио Нађу је једноставно понестало снаге и свјежине у дуелу са веома квалитетним руским репрезентативцем.

Коментари 0
Најчитаније
  • Потресна судбина Јелице Михаиловић: Како је завршила супруга генерала Драже Михаиловића (ФОТО)
    19h 30m
    11
  • „Електродистрибуција“ Пале: Обезбијеђено 1.020 анатомских руксака за првачиће у 13 општина
    22h 21m
    10
  • Минић: Пут Фоча-Тјентиште биће урађена у року од двије године
    18h 4m
    5
  • Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева - Јово Јанковић
    16h 2m
    2
  • Вјештак: Абазовић претицао на крајње ризичан начин
    18h 34m
    0