Србија направила преокрет у мечу против Француске

04.06.2021. 20:00
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Мушка сениорска репрезентација Србије остварила је фантастичан тријумф у другој утакмици другог викенда треће Лиге нација 2021. у Риминију. Србија је данас савладала Француску са 3:2, по сетовима 22:25, 24:26, 25:22, 25:23 и 15:9, после 137 минута игре.

Изабраници Слободана Ковача, актуелни прваци Европе, савладали су Француску послије фантастичног преокрета и нанијели јој први пораз у Риминију. Водила је Француска са 2:0 у сетовима, а на крају славила Србија са 3:2.

Иако се и током прва два сета водила равноправна борба, Француска је у завшрницама имала више концентрације, али и среће и повела са 2:0 у сетовима.

У трећем сету, Србија је успела да надигра Французе, нарочито у финишу, и смањи резултат на 2:1 у сетовима. Слична прича виђена је и у четвртом сету, у коме је Србија поред квалитета приказала и велику борбеност и жељу за тријумфом, што је резултирало изједначењем на 2:2 у сетовима.

Србија је у петом сету повела са 5:0 после сјајне игре, нарочито у одбрани, али и веома ефектне и прецизне у нападу. Одржавала је Србија разлику, а затим повела са 10:3, па 12:7, а пети сет добила са 15:9 за тријумф од 3:2.

Србија ће сутра у последњем, 3. колу, играти против Бразила.

Све утакмице из Риминија директно преноси ТВ Спорт Клуб.