Srbija napravila preokret u meču protiv Francuske

04.06.2021. 20:00
0
IZVOR: srpskainfo.com

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je fantastičan trijumf u drugoj utakmici drugog vikenda treće Lige nacija 2021. u Riminiju. Srbija je danas savladala Francusku sa 3:2, po setovima 22:25, 24:26, 25:22, 25:23 i 15:9, posle 137 minuta igre.

Izabranici Slobodana Kovača, aktuelni prvaci Evrope, savladali su Francusku poslije fantastičnog preokreta i nanijeli joj prvi poraz u Riminiju. Vodila je Francuska sa 2:0 u setovima, a na kraju slavila Srbija sa 3:2.

Iako se i tokom prva dva seta vodila ravnopravna borba, Francuska je u zavšrnicama imala više koncentracije, ali i sreće i povela sa 2:0 u setovima.

U trećem setu, Srbija je uspela da nadigra Francuze, naročito u finišu, i smanji rezultat na 2:1 u setovima. Slična priča viđena je i u četvrtom setu, u kome je Srbija pored kvaliteta prikazala i veliku borbenost i želju za trijumfom, što je rezultiralo izjednačenjem na 2:2 u setovima.

Srbija je u petom setu povela sa 5:0 posle sjajne igre, naročito u odbrani, ali i veoma efektne i precizne u napadu. Održavala je Srbija razliku, a zatim povela sa 10:3, pa 12:7, a peti set dobila sa 15:9 za trijumf od 3:2.

Srbija će sutra u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Brazila.

Sve utakmice iz Riminija direktno prenosi TV Sport Klub.