Србија ускоро иде на референдум о повјерењу Вучићу

14.01.2025. 14:24
1
ИЗВОР: Танјуг

Предсједник Србије Александар Вучић поново је данас позвао опозиционе странке, поводом тврдњи ЦРТЕ о подршци протестима, да предају потписе за одржавање савјетодавног референдума о предсједнику Србије, истичући да је легитимитет најважнија ствар у политици, а да суверенитет проистиче из народне воље.

- Објективна и непристрасна ЦРТА саопштила је јавности да је огромна већина грађана за моју смену. Не постоји кредибилнији извор, ни за међународну заједницу, ни за политичке странке у Србији, од те невладине организације. Борио сам се за народ и народ је моја снага. Ако су ови наводи ЦРТЕ тачни, за мене је немогуће да опстанем на месту председника Србије и зато, потребно је да опозиционе странке предају само 67 потписа, а имају их преко 80, за одржавање саветодавног референдума о председнику Србије - навео је Вучић на званичном инстаграм налогу @будућностсрбијеав.

Како је истакао, легитимитет је најважнија ствар у политици, а суверенитет увијек проистиче из народне воље.

- Мислим да је понуда више него фер, а и добро је да престану да се фолирају сви у овој земљи како им је стало до неких грађевинских свесака и да ствари коначно поставимо на своје место. Супротно увреженом, никада ме власт као таква није занимала, занимао ме је и занима ме само напредак Србије. Србија не сме да стане! Живела Србија - поручио је Вучић.


 

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    1312 14.01.2025. 18:05
    HULJO!RUKE SU TI KRVAVE!!UBICO
Повезане вијести
Јовановићи дочекали најљепше вијести пред празнике: Више неће плакати због безнађа Јовановићи дочекали најљепше вијести пред празнике: Више неће плакати због безнађа
Дарко Младић поздравио захтјеве Србије и Русије у Савјету безбједности УН Дарко Младић поздравио захтјеве Србије и Русије у Савјету безбједности УН
Дјевојчица од 13 година која се борила за слободу Србије Дјевојчица од 13 година која се борила за слободу Србије
Најчитаније
  • Посни воћни колач
    6h 48m
    0
  • Шта се предвиђа забраном пушења у затвореном у Републици Српској?
    4h 2m
    2
  • Бјелица са БХМАК-ом о деминирању Трнова
    23h 8m
    0
  • Шеранић: Никоме се не брани пушење, већ ограничава одређено понашање
    3h 47m
    3
  • Пале: Позив за бесплатан паркинг на Јахорини
    6h 5m
    1