Српска се трезорским записима задужила 14,7 милиона КМ

19.04.2024. 10:16
0
ИЗВОР: capital.ba

Влада Републике Српске се задужила данас трезорским записима на Бањалучкој берзи за 14,7 милиона КМ, што је 4,7 милиона марака више него што је планирала.

Планирани износ емисије био је 10 милиона КМ, али је Влада Републике Српске прихватила све пристигле понуде у износу од 14.755.697 КМ.

Српска се овом шестомјесечном аукцијом задужила по каматној стопи од четири одсто.

У питању је четврта аукција трезорских записа у овој години.

Укључујући данашњу аукцију, Република Српске се у овој календарској години на овај начин задужила укупно 65,1 милиона КМ.

 

Поред тога Република Српска, се у овој се у овој години на берзи задужила и путем двије емисије дугорочних обвезница у износу од 80 милиона КМ.

За 22. април је планирана је нова емисија дугорочних обвезница у износу од 10 милиона КМ.

Коментари 0
Повезане вијести
Влада дала нову гаранцију за кредит ОЦ „Јахорина“ Влада дала нову гаранцију за кредит ОЦ „Јахорина“
Шеранић: Влада Српске ће измирити све дугове Болнице "Србија Шеранић: Влада Српске ће измирити све дугове Болнице "Србија
Српска се на берзи задужила 120 милиона КМ, дупло више од плана Српска се на берзи задужила 120 милиона КМ, дупло више од плана
Најчитаније
  • Бориша Старовић: Легенда Медицинског факултета Универзитета у Источном Сарајеву
    20h 1m
    9
  • На данашњи дан преминуо Бата Живојиновић
    20h 48m
    0
  • Најављени прекиди електричне енергије
    22h 12m
    0
  • Веће плате у "Шумама Републике Српске", али не за све раднике
    20h 56m
    1
  • Промјене у вртићима у Српској
    16h 58m
    0