Српски баскеташи у финалу Eвропског првенства у Бечу

25.08.2024. 14:57
1
ИЗВОР: srna.rs

Репрезентација Србије у баскету пласирала се у финале Европског првенства у Бечу, побиједивши у полуфиналу селекцију Швајцарске 21:10.

Најефикаснији у селекцији Србије био је Страхиња Стојачић са осам поена, Марко Бранковић и Немања Бараћ су убацили по пет, а Стефан Којић три.

У репрезентацији Швајцарске најбољи је био Џонатан Казади са четири поена.

Србија ће у финалу Европског првенства играти против Аустрије, која је раније данас у првом полуфиналном мечу савладала Литванију 21:14.

Организатори Европског првенства саопштили су да ће меч за треће мјесто бити одигран од 18.15 часова, док је финале на програму од 19.30 часова.

Српски тим стигао је у Беч након неуспјеха на Олимпијским играма у Паризу, те жели да поправи утисак и освоји шесту титулу шампиона Старог континента у низу, укупно седму.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Realista 25.08.2024. 22:21
    Koji su bili naši bosanski basketaši? Ništa ne pišete.
Повезане вијести
Прва пацијентикиња из Србије ускоро почиње лијечење руском вакцином против рака Прва пацијентикиња из Србије ускоро почиње лијечење руском вакцином против рака
Српски као страни језик од септембра обавезан предмет у Србији Српски као страни језик од септембра обавезан предмет у Србији
Кадети Србије у четвртфиналу Свјетског првенства Кадети Србије у четвртфиналу Свјетског првенства
Најчитаније
  • Од смрти легендарног српског јунака Хајдук Вељка прошло је 213 година: Главу дао, али Крајину није
    4h 11m
    6
  • Пале: Вечерас хуманитарна свирка за Марка Павловића
    2h 18m
    6
  • „Sport Vision” у Источном Сарајеву запошљава
    1h 22m
    0
  • Заборављени коријени: Храм српских просветитеља и учитеља (Олово)
    4h 9m
    11
  • Програм манифестације „Љето у Источном Новом Сарајеву 2026“
    22h 14m
    1