Српско-руско вече у Источном Сарајеву

28.11.2024. 19:02
0
ИЗВОР: katera.news

 

Ученици и полазници курса руског језика у Источном Сарајеву, међу којима су и побједници разноврсних такмичења, организују српско-руско вече.

Вече руске поезије и музике биће уприличено у понедјељак, 3. децембра, у 17.00 часова у Културном центру Источно Ново Сарајево.

Након богатог културно-умјетничког програма услиједиће пројекција савременог руског филма за дјецу школског узраста Грозни тата“.

Филм ће бити приказан уз српске титлове у 18.00 у Културном центру Источно Ново Сарајево.

Ова дивна породична комедија, намјењена дјеци, али занимљива и родитељима, говори о руском цару Ивану Грозном који је дошао у саврмену Москву да би спасио свог сина. Магија, хумор, међуљудски односи, увод у историју и снимци руских градова којим путују јунаци — склапају једну веселу и поучну причу.

Пројекат реализује руска Фондација за подршку хуманистичким наукама „Моја историја“ заједно са Универзитетом Лав Толстој у Тули, уз подршку Министарства просвјете Руске Федерације.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Ученице Гимназије „Калиновик“ освојиле прва два мјеста на Регионалном такмичењу из руског језика Ученице Гимназије „Калиновик“ освојиле прва два мјеста на Регионалном такмичењу из руског ...
Промоција књиге „И то смо преживјели, у инат!“ у Источном Сарајеву Промоција књиге „И то смо преживјели, у инат!“ у Источном Сарајеву
Вечерас друго издање „ART TALKA” у Културном центру Источно Ново Сарајево Вечерас друго издање „ART TALKA” у Културном центру Источно Ново Сарајево
Најчитаније
  • Источна Илиџа: Испред угоститељског објекта физички нападнуто лице
    21h 27m
    4
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    16h 28m
    1
  • Данас славимо Прво и друго обретење главе Светог Јована Крститеља
    23h 30m
    0
  • Крст са Грбавице – неуништива нит вјере коју носимо и данас
    11h 41m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    21h 54m
    1