Станић: Програм Владе је скуп недефинисаних економских жеља

16.12.2020. 15:59
0
ИЗВОР: Катера

Срамна је чињеница да се важни документи као што је Програм економских реформи Владе Републике Српске доносе по хитном поступку, рекао је данас Миладин Станић, шеф Клуба посланика СДС-а у Народној скупштини Републике Српске.

Он је током скупштинског обраћања рекао да овај програм не уважава вријеме у коме су се привреда и друштво нашли због пандемије.

- Програм садржи скуп недовољно дефинисаних економских жеља. Евидентна је потпуна неусклађеност жеља у овом програму и буџетских кретања у Републици Српској - појашњава Станић.

Он каже да је из овог програма очигледно да власт и не помишља да среди стање и заустави гомилање дугова у јавним предузећима.

- Сада су измислили да јавна предузећа, под изговором слабог кредитног рејтинга, треба да пласирају обвезнице и вриједносне папире како би крпили рупе и ранија дуговања настала због неодговорног понашања корумпираних директора - казао је Станић.

Он наводи да у Програму економских реформи нема конкретних мјера помоћи реалном сектору.

- Морао се направити систем, па да помоћ свима у овом сектору буде једнако доступна, а не само пробраним предузећима блиским владајућим странкама - истакао је Станић.

Он је рекао да је недопустиво да Завод за запошљавање Републике Српске подстиче запошљавање у јавном сектору, иако се зна да он има неколико хиљада запослених више него што је потребно.

- У сфери запошљавања подстицати се може само реални сектор који производи нову вриједност - поручио је Станић.

Он је навео да су додјеле стимулативних отпремнина, којима се требао ријешити вишак запослених у јавним предузећима, злоупотребљене.

- Који радници и колико њих је добило стимулативне отпремнине да би онда завршили у јавном сектору. Колико је таквих људи запослено јавна предузећа и општине без конкурса - упитао је Станић.

Према његовим ријечима у питању је "пресипање из шупљег у празно" јер они, додаје Станић, нити су требали Електропривреди, нити требају тамо гдје их сада запошљавају.

Коментари 0
Повезане вијести
Свједочење Ранке Вучетић о трагичној судбини сина Небојше Свједочење Ранке Вучетић о трагичној судбини сина Небојше
Служен парастос у Брежанима за убијене мјештане прије 33 године Служен парастос у Брежанима за убијене мјештане прије 33 године
Почиње други уписни рок у средње школе у Српској Почиње други уписни рок у средње школе у Српској
Најчитаније
  • Још данас активан хуманитарни број 1412 за Вукашина из Рудог – Будимо хумани!
    13h 18m
    0
  • Код Сокочанина пронађена бомба
    17h 30m
    3
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    15h 4m
    8
  • Лица осумњичена за кривична дјела „Оштећење и одузимање туђе ствари“
    16h 11m
    1
  • Тужилаштво: Тијело српске повратнице Јеле Пејић пронађено наго, али није убијена
    10h 47m
    2