Станивуковић честитао Бањалучанима Дан и крсну славу - Спасовдан

10.06.2021. 15:15
0
ИЗВОР: srpskainfo

Градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић честитао је крсну славу града и Храма Христа Спаситеља, поручивши да Спасовдан, као старозавјетна слава, симболично указује на уздизање – вазнесење града из пепела и неуништиву наду и вјеру у будућност.

- Радостан сам и захвалан Богу што смо на дан Вазнесења Исуса Христа окупљени око нашег заштитника, као што се породице окупљају, а како бисмо у миру и саборности прославили нашу крсну славу. Драги Бањалучани, будите поносни што сте дио овог града и што је он дио вас – истакао је градоначелник.

Он је пожелио да крсну славу, али и сваки други празник у нашем граду проведемо у миру, благостању, толеранцији и љубави једних према другима, те да се нађемо у невољи онима којима је то потребно.

Честитке поводом Спасовдана, градоначелник је упутио Граду Београду и Општини Источно Ново Сарајево, који такође прослављају Спасовдан.

Коментари 0
Повезане вијести
Отац и син из Лакташа освајају Килиманџаро за Сергеја Отац и син из Лакташа освајају Килиманџаро за Сергеја
Светосавска награда Ведрани Мијовић Пантелић, додјела у понедјељак у Бањалуци Светосавска награда Ведрани Мијовић Пантелић, додјела у понедјељак у Бањалуци
Додик и Станивуковић сагласни: Забранити дјеци кориштење друштвених мрежа Додик и Станивуковић сагласни: Забранити дјеци кориштење друштвених мрежа
Најчитаније
  • Освајање Соколовић колоније (Дванаест жигосаних, прича прва)
    12h 31m
    19
  • Прича Моме Капора за све који цијели живот нешто чекају
    12h 35m
    53
  • Како је настајало Источно Сарајево (II дио)
    2h 38m
    3
  • Подизање Хиландара из пепела: Годишњица пожара и велика обнова немањићке задужбине (ВИДЕО)
    3h 8m
    54
  • Пале: Закључак о раду цвјећара 8. марта
    23h 0m
    0