Становницима Источне Илиџе представљени планови општине за наредне три године

26.11.2019. 18:41
0
ИЗВОР: is-radio.com

Општина Источна Илиџа активно ради на изградњи Аеродромске улице и њеном наставку према ријеци Жељезници гдје би у 2020. години дошло до изградње новог моста, Изградњом моста отворио би се још један излаз из насеља Војковићи и створили услови за долазак нових инвеститора. Тим поводом начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић са сарадницима организовао је данас Збор грађана, како би становницима овог дијела Општине презентовао графичко рјешење пројекта, чија је реализација у току.

Слика

Осим проширења општине Источна Илиџа у привредном смислу, изградња моста ће допринијети и рјешавању дугогодишњег проблема становника ове локалне заједнице, а то је могућност спајања на канализациону мрежу. На локацији будућег моста ће се изградити пумпна станица која ће се преко моста потисним водом спојити на постојећу мрежу.

Слика

Овим пројектом ће се створити услови за прикључак на канализациону мрежу за нових 300 корисника, али и будуће привредне субјекте који своје пословање нађу на подручју Источне Илиџе.

Слика

Средства за изградњу моста у износу од милион конвертибилних марака планирана су у буџету Општине за 2020. године и то би била прва фаза реализације овог пројекта. Друга фаза изградње примарног колектора у дужини од 1.700 метара била би реализована 2021. године, а трећа фаза изградње секундарног колектора у 2022. години.

Коментари 0
Повезане вијести
У недјељу отварање изложбе "Српско сликарство почетком 20. вијека"у Галерији "Жарко Видовић У недјељу отварање изложбе "Српско сликарство почетком 20. вијека"у Галерији "Жарко Видовић
Еколошка секција Средњошколског центра „Источна Илиџа“ обиљежила Свјетски дан вода Еколошка секција Средњошколског центра „Источна Илиџа“ обиљежила Свјетски дан вода
Мичић: Циљ ми је да будем број један Мичић: Циљ ми је да будем број један
Најчитаније
  • Најмлађи страдалници НАТО агресије: За 78 крвавих дана 79 дјечјих жртава
    13h 22m
    9
  • Данашњи дан најтежи је породици Тошовић: Марији је НАТО бомба убила бебу и супруга
    13h 22m
    1
  • Посне лазање са шпинатом
    3h 28m
    0
  • Драшко Станивуковић у притвору у Хрватској
    10h 43m
    0
  • Др Ковачевић: Важно је на вријеме препознати симптоме и започети лијечење туберкулозе
    9h 1m
    0