Студенти у Источном Сарајеву добили паметну клупу (ФОТО)

27.11.2020. 17:26
0
ИЗВОР: ues.rs.ba

У оквиру пројекта опремања јавних универзитета Министарства за научнотехнолошки развој, високо образовање и информационо друштво Републике Српске, испред зграде Електротехничког факултета постављена је прва паметна клупа.

Ова клупа је домаће производње, аутономног (соларног) напајања са приступом интернету. Опремљена је лед екраном који се може користити и као огласна табла на којој се приказује распоред испита, временска прогноза и други садржаји од значаја за студенте.

Студентима Универзитета у Источном Сарајеву ће бити омогућено USB и бежично пуњење мобилних телефона, таблета и лаптопа као и Bluetooth повезивање.

  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фотографије су преузете са сајта Универзитета у Источном Сарајеву

 

 

Коментари 0
Најчитаније
  • Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
    16h 21m
    0
  • Данас „Конференција беба“ у Палама
    17h 38m
    0
  • Божовић: „Поход на кланац“ је ходочашће сјећања и поштовања
    17h 59m
    0
  • Породица Турунташ и ове године угостила исту дјецу са Косова и Метохије
    15h 43m
    0
  • Кланац - мјесто гдје је историја исписана жртвом
    19h 10m
    0