Сутра Аранђеловдан

20.11.2025. 08:11
0
ИЗВОР: srna.rs

Српска православна црква /СПЦ/ прославиће сутра Сабор Светог архангела Михаила - Аранђеловдан.

Празник, који је у црквеном календару уписан црвеним словом и увијек се обиљежава 21. новембра према новом календару, спомен је на једног од анђела који су се, према предању, са војском свих анђела супротставили силама зла.

Свети архангел Михаило, симбол борбе против зла и сила небеска која прихвата душе умрлих мјерећи им добра и зла дјела, слика се на иконама и фрескама као небески ратник у војничкој опреми, са мачем, копљем и злим духом који, окован ланцима, лежи под његовим ногама.

Аранђеловдан је једна од најчешћих крсних слава код Срба.

Коментари 0
Повезане вијести
Стара православна црква на Башчаршији прославила крсну славу – Аранђеловдан Стара православна црква на Башчаршији прославила крсну славу – Аранђеловдан
Данас Аранђеловдан Данас Аранђеловдан
Обиљежен Аранђеловдан и одата пошта за 136 погинулих полицајаца Обиљежен Аранђеловдан и одата пошта за 136 погинулих полицајаца
Најчитаније
  • Прича о чича Срету Петронићу из Пала и његовој Хелени
    9h 49m
    13
  • Посни макарони са шампињонима
    4h 2m
    1
  • У Петровићима изгорјели гаража и возило (ФОТО)
    10h 55m
    0
  • Соколац: Лицу упућене пријетње по живот и нанесене тјелесне повреде
    11h 14m
    2
  • Поново активно клизиште у Поткрајевима, потребно пронаћи трајно рјешење
    9h 8m
    0