Сутра исплата пензија у Српској

06.03.2025. 13:04
0
ИЗВОР: srna.rs

Пензионерима у Републици Српској сутра ће бити исплаћене фебруарске пензије за које је у буџету обезбијеђено 160.000.000 КМ, саопштено је из Министарства финансија Српске.

- У складу са опредјељењем Владе Републике Српске да побољша стандард најстарије популације у Српској, од јануара су пензије увећане за шест одсто у односу на децембар прошле године - наводи се у саопштењу.

Буџетом Републике Српске за ову годину за исплату пензија планирано је укупно 1.946.000.000 КМ.

- Према пројекцијама буџетских прихода и расхода, од доприноса ће бити прикупљено 1.646.000.000 КМ, док ће преосталих 300 милиона КМ бити надокнађено из пореских прихода буџета - додаје се у саопштењу.

Из Министарства финансија подсјећају да су од 2013. године, када је почео процес редовног усклађивања пензија са економским параметрима, била 22 повећања, што је ефективно просјечно повећање од шест одсто на годишњем нивоу.

Коментари 0
Повезане вијести
Источно Сарајево богатије за дјечака Источно Сарајево богатије за дјечака
Од 1. фебруара упис првачића путем "еУпис" платформе Од 1. фебруара упис првачића путем "еУпис" платформе
Мање бракова у Републици Српској, млади се касније вјенчавају Мање бракова у Републици Српској, млади се касније вјенчавају
Најчитаније
  • Црква Светог оца Николаја у Крушевцима код Сокоца (ФОТО)
    2h 27m
    11
  • Животни пут војводе Радомира Путника
    11h 38m
    4
  • Активирана експлозивна направа на Добрињи
    9h 30m
    0
  • Колики је домет фиксних радара?
    11h 6m
    0
  • Дух Медитерана представљен у Источном Сарајеву (ФОТО)
    6h 44m
    1