Сутра исплата пензија у Српској

08.04.2025. 11:39
0
ИЗВОР: srna.rs

Пензије у Републици Српској ће бити исплаћене сутра, за шта је у буџету обезбијеђено 160 милиона КМ, саопштено је из Министарства финансија Републике Српске.

У складу са опредјељењем Владе Републике Српске да побољша стандард најстарије популације у Српској, од јануара су пензије увећане за шест одсто у односу на претходну годину, наводи се у саопштењу.

Влада Српске ће наставити да ради на побољшању материјалних услова и стандарда, у складу са макроекономским кретањима и економским могућностима.

Буџетом Републике Српске за ову годину је за исплату пензија планирано 1,946 милијарди КМ, гдје ће од доприноса бити прикупљено 1,646 милијарди КМ, док ће преостали износ потребан за исплату пензија бити намирен из пореских прихода буџета.

Коментари 0
Повезане вијести
Учионице остају без ђака, али и наставника Учионице остају без ђака, али и наставника
Наш град богатији за два дјечака Наш град богатији за два дјечака
Први талас врућина већ напунио амбуланте у Српској Први талас врућина већ напунио амбуланте у Српској
Најчитаније
  • Пивска крвава бајка: Један од најсвирепијих злочина Другог свјетског рата
    13h 14m
    1
  • Сутра слава манастира Свете Тројице у Озерковићима у недјељу
    13h 34m
    0
  • Свету Гору погодио снажан земљотрес!
    4h 3m
    0
  • Албанија провоцира Србе: Погледајте шта су направили са српском заставом (ФОТО)
    3h 27m
    1
  • На вожњи "Романија зове" 120 бициклиста
    8h 13m
    1