Сутра изложба поводом 33 године од доношења првог Устава Српске

27.02.2025. 10:32
0
ИЗВОР: srna.rs

У Источном Сарајеву сутра ће бити постављена изложба војних и полицијских експоната и докумената из периода од 1992. до 1995. године са подручја Сарајевско-романијске регије поводом 33 године од доношења првог Устава Републике Српске.

Аутор изложбе је колекционар Александар Саша Самарџија из Источног Сарајева, који посљедњих осам година широм Републике Српске прикупља обиљежја, војну и полицијску опрему, униформе и документа из времена Одбрамбено-отаџбинског рата.

Изложба ће бити отворена у 10.00 часова у холу Градске управе Источно Сарајево.

- Колекција је резултат велике посвећености аутора и жеље да жртва коју је поднио српски народ током Одбрамбено-отаџбинског рата никада не буде заборављена, али и подсјећање на храбре српске борце и команданте који су дали живот за слободу и отаџбину - навели су из Градске управе.

Изложба ће бити отворена до четвртка, 6. марта, до 16.00 часова.

Сутра се навршавају 33 године од доношења првог Устава Републике Српске, једног од најважнијих конститутивних аката, који су били основ за њено стварање.

Скупштина српског народа у БиХ донијела је 9. јануара 1992. године Декларацију о проглашењу Српске Републике БиХ, након чега је 28. фебруара исте године донесен и Устав, као највиши конститутивни правни акт који је утврдио тип уређења, систем организације власти и функционисање Републике.

Коментари 0
Повезане вијести
Један од претучених на Палама: Тукли су ме пред мојим дјететом, дошао сам да зарадим дневницу Један од претучених на Палама: Тукли су ме пред мојим дјететом, дошао сам да зарадим дневницу
Станивуковић: Градоначелник Источног Сарајева треба да стане уз своје грађане Станивуковић: Градоначелник Источног Сарајева треба да стане уз своје грађане
Застава Српске завијорила се на јарболу у Палама Застава Српске завијорила се на јарболу у Палама
Најчитаније
  • Карта у једном правцу за Србе протјеране из Сарајева, Херцеговине и Средње Босне
    1h 6m
    4
  • Српски град са највише цркава – Да ли знате који је то град?
    13h 55m
    2
  • Један од претучених на Палама: Тукли су ме пред мојим дјететом, дошао сам да зарадим дневницу
    14h 48m
    14
  • Отворено писмо подршке радника Сарајево-гаса поводом најављене смјене Недељка Елека
    20h 43m
    5
  • Којић: Више од 30 људи тврди да је претрпјело тортуру, надлежни морају утврдити одговорност
    20h 57m
    9