Сутра киша, у вишим предјелима снијег

16.03.2025. 14:13
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској и ФБиХ сутра се очекује облачно и хладније вријеме повремено са кишом, а у вишим подручјима и на планинама могућ је слаб снијег или сусњежица.

Максимална температура износиће до 13 степени Целзијусових.

У јутарњим часовима се на југу очекује промјенљиво и вјетровито вријеме уз сунчане периоде и кишу повремено.

Падавине ће послије подне и увече јачати на сјевероистоку и премјештати се ка југу и истоку, а јачаће и вјетар у већини предјела.

У брдско-планинским предјелима очекује се снијег и формирање сњежног покривача, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Минимална температура ваздуха износиће од минус два до пет, у вишим предјелима од минус четири степена, а максимална до 13 степени Целзијусових.

У вечерњим часовима могућ је снијег повремено у нижим предјелима на истоку, док ће се у осталим пределима увече и током ноћи разведравати уз хладније вријеме и мраз.

Дуваће слаб до умјерен вјетар сјеверног и сјеверозападног смјера, саопштено је из Федералног хидрометеоролошког завода.

У Републици Српској и ФБиХ данас је било умјерено до претежно облачно са локалним пљусковима. У Херцеговини је забиљежена грмљавина.

Температура ваздуха данас у 13.00 часова: Хан Пијесак шест, Соколац, Чемерно и Градачац осам, Кнежево и Ливно девет, Бијељина, Гацко, Калиновик, Србац и Сребраница 10, Добој, Нови Град, Сански Мост и Тузла 11, Бањалука, Мркоњић Град, Рибник и Широки Бријег 12, Бугојно, Мостар и Сарајево 13, Шипово и Јајце 14, Требиње и Зеница 15, Билећа и Фоча 16, Вишеград 20 степени Целзијусових.

Коментари 0
Повезане вијести
Дужа задржавања на граничним прелазима Градишка и Градина Дужа задржавања на граничним прелазима Градишка и Градина
Град богатији за двије дјевојчице Град богатији за двије дјевојчице
Сутра претежно облачно и нестабилно Сутра претежно облачно и нестабилно
Најчитаније
  • Обустављена потрага за Лопатићем, сумња се да је заједно са несталом Аријаном
    17h 55m
    8
  • Трагови Аријане Љуце и Боже Лопатића воде до истог мјеста - објављени нови детаљи потраге
    12h 56m
    3
  • Концерт Милице Тодоровић у Источном Новом Сарајеву
    14h 18m
    0
  • Пронађен нестали поштар из Требиња
    20h 14m
    1
  • Лице из Источног Новог Сарајева вријеђало Требињца
    18h 54m
    2