Сутра обиљежавање 29 година од погибије Зорана Цвијетића

10.01.2023. 12:42
1
ИЗВОР: srna.rs

У Источном Новом Сарајеву сутра ће бити обиљежено 29 година од погибије Зорана Цвијетића - првог министра унутрашњих послова Српске Аутономне Области /САО/ Романија и начелника Сарајевско-романијско-бирчанског центра служби безбједности.

Помен ће бити служен у 12.00 часова код спомен-обиљежја, мјеста погибије Цвијетића, поред Електротехничког факултета у Источном Новом Сарајеву, а потом је предвиђено полагање цвијећа, саопштено је из Подружнице Удружења ветерана служби безбједности Републике Српске у Источном Сарајеву.

Обиљежавању би требало да присуствују делегације Министарства унутрашњих послова Републике Српске, представници града Источно Сарајево, општина и борачких организација Сокоца, Источног Новог Сарајева, Источне Илиџе, Пала, Источног Старог Града, Трнова и Рогатице.

Зоран Цвијетић погинуо је 11. јануара 1994. године у Лукавици од снајперског хица припадника такозване Армије БиХ са брда Мојмило.

За начелника Центра служби безбједоности Сарајевско-романијско-бирачке регије именован је у априлу 1992. године, а учествовао је и у стварању Министарства унутрашњих послова Републике Српске.

Прије рата био је начелник Станице јавне безбједности Соколац.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Skijaš 10.01.2023. 16:18
    U ukidanju Vojske Republike Srpske sramnu ulogu imaju mnogi "srpski" političari, kako pripadnici današnje vlasti tako i opzicije. Dabogda se osušila ruka svakome ko je glasao za ukidanje VRS i prestanak važenja Zakona o odbrani RS.
    Na sledećem linku možete pročitati spisak tih izdajnika.
    https://vojnopolitickaosmatracnica.wordpress.com/2018/01/04/jedna-nikad-neispricana-prica-kako-je-ugasena-vojska-republike-srpske-vrs/
Повезане вијести
Сјећање на Зорана Цвијетића не смије изблиједити (ФОТО) Сјећање на Зорана Цвијетића не смије изблиједити (ФОТО)
Обиљежавање 31 године од погибије Зорана Цвијетића Обиљежавање 31 године од погибије Зорана Цвијетића
Сутра помен Зорану Цвијетићу поводом 31 године од погибије Сутра помен Зорану Цвијетићу поводом 31 године од погибије
Најчитаније
  • Дарко Ђого изабран за декана Православног богословског факултета „Свети Василије Острошки“ у Фочи
    15h 29m
    0
  • Свеепархијски сабор у спомен на свештеномученике дабробосанске сутра у Биљешеву код Какња
    16h 44m
    0
  • „Љето у Источном Новом Сарајеву 2025“ почиње 1. августа
    14h 31m
    0
  • Колико ове године коштају пелет и дрва
    15h 18m
    1
  • У Србији потврђен први случај опасне болести
    4h 26m
    1