Сутра обиљежавање крсне славе „Белих вукова“

13.02.2020. 08:38
0
ИЗВОР: СРНА

Чланови Удружења бораца „Бели вукови“ сутра ће на Палама прославити крсну славу Светог мученика Трифуна, парастосом за погинуле припаднике ове јединице, те полагањем вијенаца на Централни споменик погинулим борцима одбрамбено-отаџбинског рата и на споменик команданту ове специјалне јединице Срђану Кнежевићу.

Служење парастоса предвиђено је у 11.00 часова у Храму Успења Пресвете Богородице, полагање вијенаца у 11.45 часова, а ломљење славског колача у 12.15 часова у ресторану „Бит“, најављено је из Удружења бораца „Бели вукови“.

-Од 1996. године припадници ове специјалне јединице Сарајевско-романијског корпуса прослављају крсну славу 14. фебруара, уједно се помоле за погинуле саборце, али и за све остале погинуле борце Војске Републике Српске - наводи се у саопштењу.

Специјална јединица „Бели вукови“, чији је командант био Срђан Кнежевић, формирана је 1993. године.

За ову јединицу први пут се чуло у борбама на Мошевачком брду.

Јединица је добила име по томе што су њени борци остали завијани у мећави на Бјелашници.

Коментари 0
Повезане вијести
Из буџета предсједника Републике Српске биће одобрена средства за изградњу вртића у Палама Из буџета предсједника Републике Српске биће одобрена средства за изградњу вртића у Палама
Новосађани побједници турнира у уличном баскету Новосађани побједници турнира у уличном баскету
Обиљежене 34 године од формирања Прве романијске пјешадијске бригаде Обиљежене 34 године од формирања Прве романијске пјешадијске бригаде
Најчитаније
  • Михајло Голуб најмлађа беба у Источном Новом Сарајеву (ФОТО)
    13h 43m
    0
  • Дан жалости у суботу у Српској
    20h 1m
    0
  • Сестре по оружју - како су Милунка Савић и Флора Сандс заједно ратовале
    23h 54m
    0
  • Марија Кири - Физичарка и хемичарка, двострука добитница Нобелове награде
    27m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    1h 43m
    1