Сутра одавање почасти погинулим борцима Касиндолског батаљона

02.07.2021. 12:31
0
ИЗВОР: Катера

Представници општине Источна Илиџа, Борачке организације Илиџански борац и породице погинулих бораца и РВИ одаће сутра почаст погинулим борцима Касиндолског батаљона.

Код спомен-обиљежја у Касиндолу сутра ће бити служен парастос и положено цвијеће за 98 бораца Касиндолског батаљона погинулих у отаџбинском рату.

Овај батаљон дао је 98 жртава, а са борцима Прве и Друге сарајевске бригаде и Оклопне јединице на ратиштима од Олова до Трескавице погинуло је више од 130 припадника Војске Републике Српске. 

У оквиру манифестације "Дани касиндолског батаљона", протеклих дана одржана су бројна културно-спортска дешавања. 

Парастос погинулим борцима Касиндолског батаљона биће служен сутра у 9.00 часова код спомен-обиљежја у Касиндолу.

Коментари 0
Повезане вијести
Карта у једном правцу за Србе протјеране из Сарајева, Херцеговине и Средње Босне Карта у једном правцу за Србе протјеране из Сарајева, Херцеговине и Средње Босне
У Галерији „Жарко Видовић“ одржано предавање „Андрић између књижевности и политике“ У Галерији „Жарко Видовић“ одржано предавање „Андрић између књижевности и политике“
Почели радови на реконструкцији друге фазе Павловићеве улице Почели радови на реконструкцији друге фазе Павловићеве улице
Најчитаније
  • Карта у једном правцу за Србе протјеране из Сарајева, Херцеговине и Средње Босне
    5h 11m
    4
  • Српски град са највише цркава – Да ли знате који је то град?
    18h 0m
    2
  • Један од претучених на Палама: Тукли су ме пред мојим дјететом, дошао сам да зарадим дневницу
    18h 53m
    15
  • Станивуковић: Градоначелник Источног Сарајева треба да стане уз своје грађане
    22h 1m
    1
  • Божовић: Јавност заслужује потпуне и јасне одговоре о томе шта се догодило на Палама
    18h 35m
    3