Сутра отварање канцеларије Гран фондо Свјетског првенства

28.07.2021. 12:38
0
ИЗВОР: СРНА

Источно Сарајево је домаћин два бициклистичка догађаја "УЦИ Гран Фондо врлд серис" и "УЦИ Гран Фондо Гран Свјетско првенство", због чега ће сутра у Источном Новом Сарајеву бити одржана званична презентација догађаја и отварање канцеларије Гран фондо Свјетског првенства.

У заједничком саопштењу Бициклистичког савеза БиХ и Асоцијације за спорт прецизира се да ће канцеларија Гран фондо Свјетског првенства бити отворане у 17.00 часова на адреси Хиландарска 1.

Бициклистички савез БиХ и Асоцијација за спорт "УЦИ Гран Фондо врлд серис" организују од 13. до 15. августа, а "УЦИ Гран Фондо Гран Свјетско првенство" од 5. до 10. октобра ове године.

Према броју учесника ово су два најбројнија спортска догађаја у историји БиХ, јер се очекује долазак минимално 4.000 бициклиста из свих крајева свијета, нарочито у октобру на Свјетско првенство.

Припреме су у пуном јеку, а организатори су се похвалили да су пријаве за квалификациону трку до сада стигле из 34 земље свијета.

Процјена је да ће учесници са својом пратњом остварити најмање 25.000 ноћења, па је осим спортског, туристички и привредни значај изузенто важан. 

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра у Источном Сарајеву стратешки округли сто Санкт Петербург- Република Српска Сутра у Источном Сарајеву стратешки округли сто Санкт Петербург- Република Српска
Током викенда рођено 11 беба у Болници „Србија“ Током викенда рођено 11 беба у Болници „Србија“
Фирма „Konstrukcije Monting“ запошљава раднике у стални радни однос Фирма „Konstrukcije Monting“ запошљава раднике у стални радни однос
Најчитаније
  • У великом пожару на Башчаршији изгорјело 1.600 српских дућана
    7h 42m
    3
  • Мотоциклиста са Пала тешко повријеђен у саобраћајној незгоди
    8h 29m
    0
  • Шмит потврдио њемачким дневним новинама да подноси оставку
    21h 19m
    4
  • Емануел Жофре има најбоље шансе да буде наредни високи представник у БиХ
    5h 50m
    0
  • Одржан Сајам Црвеног крста у Источном Новом Сарајеву (ФОТО)
    5h 1m
    0