Сутра почиње исплата борачког додатка и инвалиднина, туђе његе и помоћи

12.10.2023. 14:17
0
ИЗВОР: srna.rs

Министарство финансија Републике Српске почеће сутра исплату септембарских накнада за кориснике права на мјесечни борачки додатак и инвалиднине у Републици Српској, за шта су обезбијеђена 24 милиона КМ.

Из овог министарства је саопштено да ће сутра бити исплаћена и средства корисницима за туђу његу и помоћ, којима су обухваћена социјална давања за септембар на основу Закона о социјалној заштити Републике Српске, за шта је у буџету обезбијеђено 4,5 милиона КМ.

У складу са Законом о подршци незапосленом родитељу четворо и више дјеце у понедјељак, 16. октобра, биће исплаћене и мјесечне накнаде за септембар корисницима из вишечланих породица, а за те сврхе у републичком буџету обезбијеђена су три милиона КМ.

Коментари 0
Повезане вијести
Када ће се надлежни позабавити поскупљењима у Српској? Када ће се надлежни позабавити поскупљењима у Српској?
У понедјељак исплата борачког додатка и социјалних давања У понедјељак исплата борачког додатка и социјалних давања
У Републици Српској лани пријављено 114 обољелих од туберкулозе У Републици Српској лани пријављено 114 обољелих од туберкулозе
Најчитаније
  • Прича о Аделини Павлини Ирби: Пола вијека бриге за српску сиротињу
    12h 20m
    0
  • Екипа ИНС-РТ освојила први "Футсал куп Источно Сарајево 2025"
    9h 58m
    0
  • Случај Махмуљин синоним изругивања правди
    11h 0m
    2
  • Кулић: Универзитет у Источном Сарајеву има стратешки значај за Српску
    10h 51m
    0
  • Тренер "Славије" о првом мечу: Рогашка добар тест
    12h 31m
    0