Сутра полагање вијенаца и служење парастоса за погинуле борце у Рогатици

07.11.2022. 14:07
0
ИЗВОР: srna.rs

У Рогатици ће сутра полагањем вијенаца и служењем парастоса за погинуле борце у Одбрамбено-отаџбинском рату бити обиљежен Митровдан, крсна слава Борачке организације Републике Српске.

У Борачкој организацији општине Рогатица рекли су Срни да ће обиљежавање почети у 10.45 часова полагањем вијенаца на спомен-плочу испред Спомен-капеле погинулим српским борцима.

Служење парастоса почеће од 11.00 часова у Спомен-капели, у којој су постављене фотографије 290 погинулих српских бораца чије породице живе на подручју општине Рогатица.

Након тога услиједиће ломљење славског колача у Спомен-капели и славско послужење.

Коментари 0
Повезане вијести
У Рогатици реализована акција "Путуј безбједно на одмор" У Рогатици реализована акција "Путуј безбједно на одмор"
„Илиндански сабор“ на Борикама од 31. јула до 2. августа „Илиндански сабор“ на Борикама од 31. јула до 2. августа
Гастро-туристичка манифестација „Боричка питијада“ у недјељу Гастро-туристичка манифестација „Боричка питијада“ у недјељу
Најчитаније
  • Сјећање на Горана Вујичића
    12h 0m
    0
  • Животна прича Павла Вуисића, вјечитог боема који је мрзио глуму
    12h 11m
    2
  • Ферман султана Ахмеда III за обнову Старе цркве у Сарајеву
    13h 22m
    2
  • Катерин приједлог књига за читање
    11h 22m
    0
  • Савић: Од сљедеће седмице слиједи раст цијене горива
    12h 16m
    0