Сутра претежно облачно са кишом, на планинама снијег

21.12.2023. 15:47
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској и ФБиХ сутра се очекује претежно облачно вријеме са кишом у нижим, а снијегом у вишим предјелима.

Наредне ноћи доћи ће до постепеног премјештања облачности од сјевера ка југу, што ће донијети кишу, на високим планинама сусњежицу или снијег, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

У току сутрашњег дана биће промјенљиво облачно, локално са падавинама, у нижим предјелима са кишом, а у вишим са сусњежицом или снијегом и то углавном на истоку и југу, док ће у осталим крајевима бити облачно уз постепен престанак падавина.

Јутарња температура ваздуха од минус два до седам, у вишим предјелима од минус пет, а највиша дневна од шест до 13, у вишим крајевима од нула.

Вјетар слаб и умјерен, углавном јужних смјерова.

Према прогнози Федералног хидрометеоролошког завода, данас је по котлинама и уз ријечне токове било магле и ниских облака, а у осталим крајевима преовладава мало до умјерено облачно вријеме.

Температура ваздуха у 13.00 часова: Бјелашница минус три, Вишеград два, Фоча и Зеница пет, Соколац шест, Сарајево седам, Гацко осам, Шипово, Приједор и Бихаћ девет, Бугојно и Сански Мост 10, Ливно 11, Бијељина, Бањалука, Дрвар и Тузла 12, Билећа, Добој, Зворник, Градачац, Неум и Столац 13, Мостар и Широки Бријег 14 и Требиње 15 степени Целзијусових.

Коментари 0
Повезане вијести
Наш град богатији за два становника Наш град богатији за два становника
Сутра сунчано, послије подне могућа киша Сутра сунчано, послије подне могућа киша
Пораст температуре ваздуха, али и даље свјеже Пораст температуре ваздуха, али и даље свјеже
Најчитаније
  • Програм манифестације „Љето у Источном Новом Сарајеву 2025“
    17h 11m
    1
  • Фоча: Стијена пала на аутомобил, погинуо сувозач
    20h 12m
    2
  • Детаљи несреће код Фоче: Стијена усмртила жену из Сарајева
    18h 4m
    8
  • Од смрти легендарног српског јунака Хајдук Вељка прошло је 212 година: Главу дао, али Крајину није
    23h 33m
    5
  • Заборављени коријени: Храм српских просветитеља и учитеља (Олово)
    23h 29m
    9