Сутра промоција романа и збирке поезије Славише Савића у Источном Сарајеву

18.11.2024. 09:17
0
ИЗВОР: katera.news

Матична библиотека Источно Сарајево сутра ће уприличити промоцију романа „Свјетлост мрака“ и збирку поезије „Међузвјездани медијум“ аутора Славише Савића.

Промоција ће почети у 18.00 часова у Интернет читаоници Матичне библиотеке Источно Сарајево. 

Роман је настајао током неколико година, а његово стварање почело је још у гимназији. Касније је живот исписивао тај роман, па је настајао и у Москви, Њујорку, Масачусетсу и Хавајима, те су сва та искуства сажета у роману. Инспирација за роман је потекла из фантазије и авантуре, а смјештен у постапокалиптични период, и то пратећи два лика, у новом начину живота, без свјетлости, а која изостаје и условљава тај нови свијет настао због превеликог гријеха. Гријех је један од честих мотива у Савићевим дјелима, навели су из Матичне библиотеке.

Збирка „Међузвјездани медијум“ је наставак треће збирке „Мозговерзума“ која опет преноси водиљу да је свако људско биће један универзум.

Коментари 0
Повезане вијести
Лука Банђур има 88, а његов “фићо” 44 године (ВИДЕО) Лука Банђур има 88, а његов “фићо” 44 године (ВИДЕО)
Шупић: Годишње буде откривено 50 карцинома дојке Шупић: Годишње буде откривено 50 карцинома дојке
Зараза погађа и младе и старе: Буди ли се корона у Српској? Зараза погађа и младе и старе: Буди ли се корона у Српској?
Најчитаније
  • Саво Дерикоња - човјек чије име српски народ шапатом и с поштовањем помиње
    15h 13m
    15
  • Швракић и Дрљача, иста палета, а два свијета
    15h 14m
    2
  • На данашњи дан 1784. хиротонисан Свети Петар Цетињски
    15h 20m
    0
  • Зараза погађа и младе и старе: Буди ли се корона у Српској?
    10h 8m
    1
  • Ного: Све више грађана тражи стручну помоћ
    6h 52m
    0