Сутра протест грађана због редукција воде у Источном Сарајеву

04.10.2021. 14:30
3
ИЗВОР: Катера

На паркингу испред Дома здравља Источно Сарајево сутра ће у 17:30 часова бити одржано мирно окупљање грађана под називом "Грађани питају - како, ко и шта даље".

Грађани ће се окупити како би исказали своје незадовољство и тражили што хитније рјешавање проблема водоснабдијевања у општинама Источна Илиџа и Источно Ново Сарајево.

Редукције воде у овим општинама трају од јула мјесеца ове године.

С обзиром на то да су грађани већ трећи мјесец суочени са проблемом водоснадбијевања, те да су их надлежни само паушално обавјештавали о томе која су потенцијална рјешења, и када ће се престати са свакодневним редукцијама које трају и до 8 сати дневно, организован је протест на који су позвани директор водовода, градоначелник, начелници општина Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа, а све како би се обратили грађанима и дали одговоре на питања како, ко и шта даље - наводи се у саопшењу организатора овог окупљања.

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    Voda narodu! 05.10.2021. 06:15
    Prema oduci Skupštine opštine Istočno Novo Sarajevo iz 2009. godine mirna okupljanja/protesti se mogu održati samo na parkingu Doma zdravlja ili parkingu kod ETFa. Nadam se da će se uskoro donijeti nova odluka kojom će biti proširen broj lokacija.
  • Generic placeholder image
    Generacija 04.10.2021. 19:35
    Vjerovatno organizator protesta hoće da se kandiduje za neku funkciju pa skuplja političke poene i pri tom se nazire kraj problemu nestašice vode. Ne znam kako drugačije objasniti. Skupljaju narod na parkingu Doma Zdravlja gdje dolaze bolesni ljudi. Što nisu išli prije u Vodovod pa pitali, ako mogu pomoći i pomogli. Čist bezobrazluk.
  • Generic placeholder image
    Gradjanin 04.10.2021. 18:05
    Zašto na parkingu a ne na Trgu? Ili je parking možda zajednički kao i Dom zdravlja.
Повезане вијести
У Грачаници, Лапљем Селу и Гуштерици подршка ухапшеним директорима У Грачаници, Лапљем Селу и Гуштерици подршка ухапшеним директорима
Завршени девети протести младих у Сарајеву, ново окупљање 14. марта Завршени девети протести младих у Сарајеву, ново окупљање 14. марта
Почели нови протести у Сарајеву због трамвајске несреће Почели нови протести у Сарајеву због трамвајске несреће
Најчитаније
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    18h 10m
    0
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    15h 28m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    18h 33m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    22h 2m
    0
  • Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
    17h 38m
    0