Свјежије са кишом која ће престати до вечери

28.06.2023. 08:15
0
ИЗВОР: katera.news

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа није било рођених беба.

Љекарску интервенцију затражила су 43 пацијента.

Град уредно снабдијевен водом.

Електродистрибуција:

Пале,

Због радова на 10 кВ воду Требевић, доћи ће до привременог прекида у испоруци електричне енергије у периоду од 8.00 до 17.00 часова потрошачима у насељима Јасик, Челина, Довлићи, Брус и УКТ Релеј Требевић.

У породилишту болнице у Фочи у току протекла 24 часа није било рођених беба.

Љекарску интервенцију затражио је 31 пацијент.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражила су 22 пацијента.

Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа имале су једну интервенцију.

Источно Ново Сарајево,

Интервенција на гашењу смећа у контејнеру у Тилави у периоду од 14.45 до 15.30 часова.

Коловози су мокри и клизави због повремене кише која пада у већини крајева Републике Српске и ФБиХ.

У котлинама и дуж ријечних токова, те преко планинских превоја мјестимично је смањена видљивост због магле и ниске облачности, па се возачима савјетује максимално опрезна и спорија вожња и скреће пажњу на повећану опасност од одрона, саопштио је Ауто-мото савез Републике Српске.

На магистралном путу Власеница-Соколац у Хан Пијеску у току су радови па је потребно прилагодити брзину и обратити пажњу на привремену саобраћајну сигнализацију.

Због санације клизишта, саобраћај се на дионици магистралног пута Фоча-Горажде у мјесту Филиповићи, на самој линији разграничења, одвија отежано, једном саобраћајном траком, уз постављену саобраћајну сигнализацију.

У ФБиХ је због радова на мосту Горица, за саобраћај затворена лијева цијев тунела 1. март на дионици аутопута Зеница-Сарајево, а возила саобраћају двосмјерно кроз десну тунелску цијев.

На граничним прелазима нема дужих задржавања. Гранични прелаз Крстац, на путу Гацко-Никшић отворен је за међународни саобраћај.

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити облачно и свјежије са кишом, која ће до вечери престати.

Послије подне на сјеверу и западу престанак падавина уз постепено разведравање, а до вечери киша ће престати и на југу и истоку, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Вјетар слаб до умјерен сјеверних смјерова.

Максимална температура ваздуха од 17 до 23, на југу до 29, у вишим предјелима од 14 степени Целзијусових.

Јутрос је у већем дијелу БиХ облачно са кишом и пљусковима, а ведро је на југоистоку Херцеговине, подаци су Федералног хидрометеоролошког завода.

Температура измјерена у 7.00 часова: Хан Пијесак 10, Соколац 11, Чемерно 12, Тузла и Мркоњић Град 13, Сарајево 14, Зеница 15, Бањалука, Бијељина, Добој, Приједор, Нови Град и Рудо 16, Билећа 18, Требиње 20, Неум 23 степена Целзијусова.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра претежно облачно са слабим падавинама Сутра претежно облачно са слабим падавинама
Наш град богатији за два дјечака Наш град богатији за два дјечака
Сутра претежно облачно са слабим падавинама Сутра претежно облачно са слабим падавинама
Најчитаније
  • Сјећање: Бошко Новаковић, један од најмлађих гардиста који је положио живот за Републику Српску
    16h 25m
    11
  • Годишњица смрти великог Небојше Глоговца
    16h 26m
    3
  • Годишњица формирања Првог јуришног батаљона (ВИДЕО)
    12h 23m
    0
  • Додик: Разговарати са Србима о напуштању заједничких институција
    10h 13m
    7
  • Снимање сцена за филм „Линија“ у Источној Илиџи – потребни статисти
    6h 23m
    0