Тачка о криминализацији клевете није повучена са дневног реда

18.07.2023. 11:43
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Почела је сједница Народне скупштине Републике Српске на којој је приједлог измјена Кривичног законика Српске, којима је предвиђено да клевета буде кривично дјело.

Народна скупштина одбила је приједлог посланице СДС-а Маје Драгојевић Стојнић да се кримнализација клевете скине с дневног реда.

Од 69 присутних посланика за је био само 21.

Предсједник Народне скупштине Ненад Стевандић (Уједињена Српска)  је рекао да је посланица Драгојевић Стојић из СДС-а предложила да се тачка дневног реда о криминализацији клевете скине с дневног реда, али посланици су то одбили.

Драгојевић Стојићева је рекла да јој је жао што су само представници СДС-а, ПДП-а и Небојша Вукановић из листе За правду и ред гласали за скидање с дневног реда, а да су остали били уздржани.

- Ми смо сматрали да ово нема никакву основу да буде на дневном реду и да руши све међународне конвенције - рекла је она.

Додала је да Република Српска треба да има што већу слободу медија, и да је досадашња пракса добра по којој су клевете рјешаване кроз грађанске парнице. Додала је да је разочарана и да јој је жао што овај приједлог није наишао на разумијеване, упркос протестима који су јутрос одржани пред парламентом.

Прије  почетка сједнице одржана је сједница Колегијума на којем је разматран приједлог Маје Стојић о повлачењу поменутог закона са дневног реда, али су против тога приједлога били посланици владајуће коалиције.

 - Немојте игнорисати пулс народа - рекао је посланик Листе за правду и ред Небојша Вукановић.

Прије самог почетка сједнице новинари су окупили и мирном протестном шетњом затражили да буде повучен приједлог измјена Кривичног законика.

Пише: Маријана Миљић Бјеловук

Коментари 0
Повезане вијести
Главни ревизор Републике Српске тражи плату већу од 10.000 КМ Главни ревизор Републике Српске тражи плату већу од 10.000 КМ
Данас сједница Народне скупштине Републике Српске Данас сједница Народне скупштине Републике Српске
Народна скупштина Републике Српске основана прије 34 године Народна скупштина Републике Српске основана прије 34 године
Најчитаније
  • Крик истине: Од пастира до крвника
    6h 27m
    10
  • Четворица притвореника у Војковићима ступила у штрајк
    18h 41m
    4
  • Писмо храброг ратника
    5h 56m
    0
  • Ђајић саслушан у вези са спорним снимком
    21h 52m
    0
  • Сјећање на Лава Николајевича Толстоја: Класици као огледало руског друштва
    1h 25m
    0