Такмичари Џију-џицу клуба „Славија“ освојили 58 медаља

30.04.2024. 09:08
0
ИЗВОР: katera.news

Џију-џицу клуб Славија“ је и ове године учествовао на XV Међународном турниру Бања Лука опен 2024 које је одржано протеклог викенда.

Славију је представљало 57 такмичара који су се борили у 73 категорије, те освојили 58 медаља.

Девет такмичара се окитило златном медаљом, 26 је освојило сребрену медаљу, док су 23 такмичара освојила бронзу.

Чак четири пехара за најбоље у својим узрасним категоријама отишло је у екипу Славије.

У полетараца најбоља је била Катарина Митровић, у пионирима најбољи је био Вук Митровић, у старијим пионирима најбоља је била Лана Врзић, док је у категорији млађих кадета за најбољег проглашен Милан Антуновић.

Екипа "Славије" је у подмлађеном саставу у екипном пласману заузела високо 2. мјесто.

Екипа је била у пратњи четири тренера Александра Ђукелића, Давора Бујака, Мие Бањанин и Анђеле Ждрале и једног судије, Лазара Матића.

- Такође би истакли и успјехе нашег такмичара Павла Готовца, који од ове године наступа за Џију-џицу клуб Лозница из Србије, а који је заузео 1. и 2. мјесто и проглашен је за најбољег сениора као и најбољег мушког такмичара турнира – навели су из овог клуба.