Током цијеле седмице сунчано и вруће

27.06.2022. 12:58
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској током цијеле седмице очекује се сунчано и вруће вријеме са високом дневном температуром и тропским ноћима, подаци су Републичког хидрометеорлошког завода.

Сутра ће бити претежно сунчано и вруће. Током послијеподнева на југозападу и у високој Херцеговини очекује се развој облака уз повремене пљускове са грмљавином. Пљускови ће бити чешћи у брдско-планинским предјелима.

Током ноћи у доста мјеста очекује се тропска ноћ, а температура неће падати испод 20 степени Целзијусових.

Дуваће слаб источни и сјевероисточни вјетар.

Минимална температура ваздуха биће од 17 до 24, у вишим предјелима од 13 степени, а максимална од 33 до 38, у вишим предјелима и од 28 степени Целзијусових.

У сриједу, 29. јуна, биће вруће и претежно сунчано у првом дијелу дана, док ће у послијеподневним часовима доћи до развоја облака на западу и југоистоку уз повремене пљускове са грмљавином.

Касније послијеподне и увече локални пљускови ће се премјештати од запада ка сјевероистоку.

Јутарња температура ваздуха биће од 18 до 25, у вишим предјелима од 15, а дневна од 33 до 38, у вишим предјелима од 28 степени Целзијусових.

У четвртак, посљедњег дана јуна, биће вруће и претежно сунчано вријеме уз дневни развој облака. Краткотрајни пљускови са грмљавином могући су само понегдје на југоистоку током послије поднева.

Јутарња температура ваздуха биће од 17 до 25, у вишим предјелима од 15, а дневна од 32 до 37, у вишим предјелима од 27 степени Целзијусових. 

Коментари 0
Повезане вијести
Шеранић: Здравље важније од свега – угоститељи подржали закон о пушењу Шеранић: Здравље важније од свега – угоститељи подржали закон о пушењу
Данас хладно и магловито Данас хладно и магловито
Сутра хладније и претежно облачно Сутра хладније и претежно облачно
Најчитаније
  • "Мама, хоће ли те доктори излијечити?": Позовимо 17046 за Весну Субашић!
    14h 43m
    0
  • У саобраћајној несрећи погинуло лице из Вишеграда, четири лица повријеђена
    13h 31m
    0
  • Вечерас хуманитарни тренинг за Весну Субашић у Источном Сарајеву
    9h 39m
    1
  • Шешлија се враћа у Индонезију: "За Фамос сам увијек ту"
    13h 5m
    0
  • Шеранић: Здравље важније од свега – угоститељи подржали закон о пушењу
    10h 26m
    2