Трамп обуставио финансирање НВО у Србији

29.01.2025. 17:18
4
ИЗВОР: politika.rs

Нова америчка администрација предсjедника Доналда Трампа обуставила је финасирање НВО широм свијета што је у великој мjери већ почело да се одражава на Србију.

Субверзивне организације финансиране из Вашингтона неће добијати помоћ у наредном периоду све док се не изврши ревизија свих трошкова и намjена за које се троши амерички новац.

У мејлу који је стигао свим НВО у Србији повезаним са Агенцијом САД за међународни развој USAID, наводи се да су у складу са извршном наредбом предсједника Доналда Трампа примили обавјештење о привременом прекиду свих активности које се спроводе у оквиру уговора о реализација пројекта "Правда за све".

- Овим путем Вас обавештавамо да нажалост морамо да обуставимо/суспендујемо све активности које се спроводе на основу ангажовања са YUCOM-ом у оквиру пројекта Правда за све. Период предвиђен наредбом за обуставу рада је 90 дана док траје ревизија свих пројеката - пише у мејлу који је потписала Агенција САД за међународни развој.

Слика

 

Коментари 4
  • Generic placeholder image
    Kojo 30.01.2025. 17:24
    Nakotilo se mnogo tih tzv.NVO u BiH koje mešetare, pišu publikacije, rade na raznim projektima sumnjivog sadržaja a sve po nalogu gazda iz USA koji ih obilato plaćaju. A to koliko korist imaju građani od te uvezene tzv. demokratije je upitno. Sve ih treba redom pogasti, neka se sami samofinansiraju, a ne preko tuđih jasala a na štetu svoga naroda.
  • Generic placeholder image
    SARAJLIJA 30.01.2025. 11:21
    MOTAJ KABLOVE ,AJMO SVI SVIJOJ KUČI ..🤣🤣🤣🤣🤣
  • Generic placeholder image
    Uh, dobro je! 30.01.2025. 08:46
    Učini mi se da piše JVO, pa se zabrinuh!
  • Generic placeholder image
    grkzorba 29.01.2025. 20:10
    zavrnuta pipa natasi koja kandise moze prec u sns sad
Повезане вијести
У првих девет дана јула 5.821 пожар у Србији У првих девет дана јула 5.821 пожар у Србији
Трамп: За све чланице БРИКС-а царина од 10 одсто на извоз у САД-е Трамп: За све чланице БРИКС-а царина од 10 одсто на извоз у САД-е
Ово су нове цијене путарина у Србији Ово су нове цијене путарина у Србији
Најчитаније
  • Францетићеве усташе заклале 42 члана породице Пушоња
    23h 52m
    8
  • Убиство судије Илића
    23h 52m
    48
  • Операција ''Лукавац 93'' - Битка за Рогој
    23h 50m
    0
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    15h 19m
    2
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    17h 58m
    4