Трипл-дабл Јокића, Денвер исписао историју

16.09.2020. 09:08
0
ИЗВОР: B92

Кошаркаши Денвер Нагетса побиједили су Лос Анђелес Клиперсе 104:89 у седмој утакмици полуфинала Запада.

Изабраници Мајка Мелоуна поново су надокнадили заостатак од 3-1 у серији и прва су екипа у историји која је у једном плеј-офу два пута дошла од 1-3 до 4-3.

Српски кошаркаш Никола Јокић одиграо је сјајан меч, те је показао још једном зашто спада међу најбоље играче свијета.

Јокић није много форсирао у нападу, шутирао је 5/13, а утакмицу је завршио са – 16 поена, 22 скокова, 13 асистенције и три блокаде.

Феноменалан меч приредио је и Џамал Мареј који је постигао 40 поена и уз то је имао четири скока и пет асистенција.

Клиперси су се распали у посљедњој четвртини, нису успјели готово ништа да погоде, те су то Нагетси искористили и на крају дошли до тријумфа.

Катастрофалан дуел одиграли су Кавај Ленард и Пол Џорџ. "Канџа" је убацио 14 поена уз очајних 6/22 из игре, док је Пи Џи постигао 10 (4/15).

Утакмица је отворена очекивано нешто спорије. Екипе су биле стегнуте и гледали смо егал током првих дванаест минута. Јокић је добро кренуо меч, имао је осам поена, шест скокова и четири асистенције.

Ипак, почетком друге четвртине, када није био на терену, Клиперси су успјели да дођу до двоцифрене предности и чинило се да ће успјети да је одрже, штавише и да је повећају.

Нагетси су изгледали лоше, међутим онда се "запалио" Џамал Мареј. Плејмејкера Денвера погађао је из свих позиција, те је четвртину завршио са 20, а полувријеме са 25 поена.

Захваљујући њему Денвер је успио да дође са двоцифреног заостатка до само -2, 56:54. Са овим резултатом отишло се на петнаестоминутну паузу.

Екипа из Колорада лоше је отворила трећу четвртину, међутим серијом 8:0 успјели су да врате предност на своју страну. Послије тога усљедила је рафална паљба.

Готово сви кошаркаши су погађали, Милсап и Грент су убацили по двије тројке у кратком периоду и Нагетси су имали +9 (67:76).

До краја дионице Јокић је дошао и до трипл-дабла. Први пут у историји један кошаркаш је у седмом мечу дошао до трипл-дабла у трећој четвртини.

Денвер је одржао предност, те је пред последњих 12 минута имао +8, 74:82. Јокић је на крају треће четвртине имао четири фаула.

У посљедњој четвртини гледали смо потпуни распад ЛА Клиперса. Екипа Дока Риверса није могла ништа да погоди и предност Денвер је само расла. Финале креће у ноћи између петка и суботе.

Коментари 0
Повезане вијести
Од вољене домовине Србије до Денвера сви поносни на Јокића Од вољене домовине Србије до Денвера сви поносни на Јокића
Јокићу измакла четврта МВП титула Јокићу измакла четврта МВП титула
Јокић сјајном партијом одвео Денвер до мајсторице Јокић сјајном партијом одвео Денвер до мајсторице
Најчитаније
  • Фирма “Konstrukcije Monting” запошљава раднике у стални радни однос
    19h 56m
    2
  • Зоран Трапара напустио Уједињену Српску
    12h 41m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Комплетан Општински одбор ДЕМОС-а прешао у Уједињену Српску
    17h 32m
    12
  • Дола - пивски Витлејем и Зид плача
    20h 45m
    5
  • Све тајне Карађорђевог тајног савјетника Ивана Југовића
    20h 46m
    2