Тривић: Предложићемо повратак средњошколаца у клупе од понедјељка

14.04.2021. 14:09
0
ИЗВОР: Глас Српске

Министар просвјете и културе Републике Српске Наталија Тривић рекла је да ће Министарство предложити Републичком штабу за ванредне ситуације да се у понедјељак у клупе врате и средњошколци.

Средњошколци и основци су због погоршања епидемиолошке ситуације на онлајн наставу прешли 21. марта.

Настава за ученике од првог до деветог разреда у Републици Српској, одлуком Републичког штаба за ванредне ситуације, од понедјељка  12. априла се одвија у просторијама основних школа.

Републички штаб за ванредне ситуације донио је 9. априлa одлуку да се ученици основних школа од шестог до деветог разреда врате у школске клупе. Ранијим закључком Републичког штаба ученици основних школа од првог до петог разреда вратили су се у школске клупе у уторак, 6. априла.

У основним школама у Требињу и Гацку даље се одвија настава на даљину, након што је такву одлуку донијели локални штабови за ванредне ситуације.

Коментари 0
Повезане вијести
У Њујорку започела свјетска кампања Меморијалног центра о страдању српског народа У Њујорку започела свјетска кампања Меморијалног центра о страдању српског народа
Савић: Од сљедеће седмице слиједи раст цијене горива Савић: Од сљедеће седмице слиједи раст цијене горива
Студенти из Српске учесници Љетног универзитета у Русији Студенти из Српске учесници Љетног универзитета у Русији
Најчитаније
  • Убиство судије Илића
    10h 6m
    48
  • Полиција саопштила да није употријебила силу током службених радњи на Палама
    15h 21m
    47
  • Којић затражио објашњење МУП-а о полицијској акцији у дискотеци „Енигма“
    17h 52m
    0
  • Паљанка Софија Шкипина први дипломирани економиста са просјеком 10,00 у историји факултета
    19h 7m
    6
  • Застава Српске завијорила се на јарболу у Палама
    9h 41m
    3