У акцији добровољног давања крви на Палама прикупљено 65 доза крви

27.06.2022. 17:37
0
ИЗВОР: srna.rs

У великој акцији добровољног давања крви на Палама, поводом обиљежавања 30 година рада и постојања Црвеног крста Републике Српске, данас је прикупљено 65 доза ове драгоцјене течности.

Сарадник за добровољно давалаштво крви у Црвеном крсту Републике Српске Миљан Клачар рекао је Срни да је акција успјешно протекла и да се одазвало више од 100 давалаца.

Он је изразио задовољство одзивом, с обзиром на временске прилике, и захвалио свима који су показали хуманост.

Акција је реализована у сарадњи са Општинском организацијом Црвеног крста, општинском Борачком организацијом и Заводом за трансфузиологију Болнице "Србија" у Источном Сарајеву.

Организацију акције подржали су и Савјет младих Пале, Студентски парламент Универзитета у Источном Сарајеву, навијачке групе "Делије Сарајево" и "Гробари Пале", Планинарско друштво "Јаворина" Пале, Мото-клуб "Пале" и Клуб малог фудбала "Јахорина" Пале.

Коментари 0
Повезане вијести
Међународни ФИБА турнир 3х3 у Палама од 25. до 28. јуна Међународни ФИБА турнир 3х3 у Палама од 25. до 28. јуна
Пале: У четвртак концерт Музичког ансамбла „Пале“ Пале: У четвртак концерт Музичког ансамбла „Пале“
На Филозофском факултету промовисане три научне монографије Жане Гавриловић На Филозофском факултету промовисане три научне монографије Жане Гавриловић
Најчитаније
  • МУП Српске: Од сутра веће казне за возаче
    10h 7m
    10
  • Елек: Сара Ћирковић добија плац на Јахорини
    11h 28m
    14
  • УКЦ РС: Пацијент извршио самоубиство скоком са петог спрата
    10h 41m
    0
  • Промоција књиге „Мемоари: Хаџићи у Одбрамбено-отаџбинском рату 1992–1995“ сутра у Источном Сарајеву
    15h 21m
    0
  • Због удеса обустављен саобраћај на путу Ново Горажде - Чајниче
    9h 37m
    0