У Америци тестирана вакцина против вируса корона

17.03.2020. 14:56
0
ИЗВОР: Агенције

Први волонтер у истраживању лијека против вируса корона примио је јуче прву дозу експерименталне вакцине, објавио је Амерички институт за алергије и заразне болести (NIAID).

У првој фази тестирања вакцине учествоваће 45 здравих одраслих особа шест недеља, преноси BBC.

Свака особа добиће двије инјекције у размаку од мјесец дана, а научници се надају да ће имунолошки систем испитаника добро реаговати на вакцину и да ће се показати да зауставља инфекцију.

Ово експериментално тестирање финансира NIAID, а одржава се у Сијетлу.

Вакцину су стручњаци развили у сарадњи са компанијом "Модерна", која је радила и на откривању вакцине против САРС и МЕРС.

 

 

Коментари 0
Повезане вијести
Чланови Тениског клуба „Меридиан" учествују на IMG Academy у САД-у Чланови Тениског клуба „Меридиан" учествују на IMG Academy у САД-у
Почетна фаза развоја руске вакцине против ХИВ-а у току Почетна фаза развоја руске вакцине против ХИВ-а у току
У БиХ лани дато 5.849 првих доза ХПВ вакцине У БиХ лани дато 5.849 првих доза ХПВ вакцине
Најчитаније
  • Сарајево, град који је убио љубав...
    2h 57m
    18
  • Годишњица смрти сарајевских Ромеа и Јулије
    15h 47m
    29
  • Годишњица смрти Добрице Ћосића
    15h 30m
    0
  • Преминуо мушкарац који је убио пуницу и тешко ранио супругу
    7h 10m
    0
  • Преминула жена коју је јутрос ранио супруг
    3h 42m
    0