У ФБиХ без дочека Нове године, важеће мјере продужене

17.12.2020. 17:10
0
ИЗВОР: Agencije

Кризни штаб Федерације БиХ одлучио је да продужи важност епидемиолошких мјера за спречавање ширена вируса корона и током новогодишњих празника, што значи да ће угоститељски објекти радити до 23 сата и да организованих дочека неће бити.

Помоћник министра здравства Горан Черкез рекао је на конференцији за новинаре да је таква одлука донијета због тога што би, како је рекао, један или два дана весеља могли да упропасте цијели јануар.

- Мислим да то нико не би себи дозволио. Нас очекују два зимска мјесеца гдје још увијек можемо очекивати тешку ситуацију - рекао је Черкез.

Говорећи о угоститељским објектима, односно хотелима Черкез је рекао да је у препоруци јасно назначено да сва правила важе као и за кафиће.

- Хотели могу радити за госте, али до 23 сата. Према томе, до 23 сата раде и угоститељски објекти и за госте хотела. Важно је рећи да нема организованог славља Нове године. То је нешто што би било у супротности са мјерама - навео је Черкез.

Грађанима је препоручено да Нову годину славе у кругу породице.

Черкез је говорио о ски центрима и истакао да и за њих важе исте препоруке.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли
Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу
Годишњица срамне арбитраже за Добрињу Годишњица срамне арбитраже за Добрињу
Најчитаније
  • Гаврило Принцип – Пуцањ за слободу
    5h 53m
    36
  • Генерација из Илијаша прославила матуру коју никада није имала
    12h 43m
    0
  • „Касперијада“ данас у Палама
    11h 43m
    0
  • Зграде Парламента и Савјета министара БиХ саграђене на српском гробљу
    12h 17m
    8
  • Служен парастос погинулим борцима из Касиндола (ФОТО)
    13h 41m
    0