У ФБиХ укинуто стање несреће

29.05.2020. 13:40
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Након што је 16. марта Влада ФБиХ прогласила стање несреће због пандемије вируса корона, на данашњој телефонској сједници Владе донесена је одука о укидању стања несреће.

Приједлог за укидање одлуке упутио је Федерални штаб цивилне заштите.

- Приједлогом ове одлуке 31. Маја 2020. године престаје стање несреће узроковане појавом вируса корона (КОВИД-19) на подручју ФБиХ које је Влада ФБиХ прогласила 16. марта ове године. Одлуком о проглашењу престанка стања несреће узроковане појавом вируса корона (КОВИД-19) на подручју ФБиХ задужиће се ФШЦЗ и Кризни штаб Федералног министарства здравства да и даље прате и процјењују стање епидемиолошке ситуације на подручју ФБиХ и на тој бази утврђују мјере и активности на спречавању ширења корона вируса (КОВИД-19)", саопштено је након сједнице Федералног штаба ЦЗ.

Како сазнаје Ослобођење, овај приједлог је усвојен на данашњој сједници Владе ФБиХ, чиме се укида стање несреће у ФБиХ.

Одлука ступа на снагу одмах.

Коментари 0
Повезане вијести
Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли
Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу
Годишњица срамне арбитраже за Добрињу Годишњица срамне арбитраже за Добрињу
Најчитаније
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    23h 43m
    15
  • Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
    16h 21m
    0
  • Ненад Вуковић појачање Покрета сигурна Српска
    21h 51m
    0
  • Дође ли до крви, опет ћемо бити први: Шта откривају писма Десанке Максимовић руским преводиоцима
    20h 45m
    0
  • Хуманитарна свирка за Милку, Драгана и Дарка у Источном Новом Сарајеву
    22h 15m
    0