У Хрватској поскупљује путарина

30.09.2024. 17:48
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Путарина за аутомобиле остаје иста као у љетној сезони, што значи да се цијене неће враћати на вансезонске цијене, као што је био случај прошлих година, навели су данас из Хрватских аутоцеста (ХАЦ).

Сезонске путарине ХАЦ примјењује од 1. јула до 30. септембра и оне су десет одсто веће од оних изван сезоне. Сада те цијене за аутомобиле остају и након 30. септембра, преноси Јутарњи.

У ХАЦ-у то правдају великим повећањем трошкова и изградње.

– У времену великог повећања трошкова одржавања и изградње, Хрватски аутопутеви морају коригирати цијене путарине како би се осигурала финансијска стабилност – истичу из ХАЦ-а.

Корисницима уз плаћање путарине ЕНЦ-ом и даље на располагању стоје стимулативни модели с попустом до 33,48 одсто, преноси Глас Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Драшко Станивуковић у притвору у Хрватској Драшко Станивуковић у притвору у Хрватској
Зашто су радници из БиХ међу најтраженијима у Хрватској Зашто су радници из БиХ међу најтраженијима у Хрватској
Уклонили крстове са православних гробаља у Врбовском Уклонили крстове са православних гробаља у Врбовском
Најчитаније
  • Сјећање на Срђана Трифковића, великог српског гуслара
    19m
    4
  • Сјећање на пилота мајора Зорана Радосављевића
    12h 57m
    39
  • Бајден: Ја сам предложио бомбардовање Београда (ВИДЕО)
    11h 19m
    11
  • Ристо Јеремић, Фочак, непоколебљиви родољуб и национални прегалац
    2h 49m
    17
  • Страшна прича из Грачанице: НАТО нам је убио дјецу - умјесто имена остале три тачке...
    4h 9m
    25