У Источном Сарајеву погоршана епидемиолошка ситуација (ВИДЕО)

10.07.2020. 20:30
1
ИЗВОР: Катера/ОSM

Руководилац Регионалног центра Источно Сарајево Владо Миовчић изјавио је да је у Источном Сарајеву погоршана епидемиолошка ситуација и да је највећи број обољелих на подручју које покрива Дом здравља Источно Сарајево.

- Ситуација је погоршана и на подручју које покрива Дом здравља Пале, као и на подручју општине Рогатица - потврђује он.

Како Миовчић наводи, од почетка епидемије на овој регији регистровано је 150 случајева, од тога 16 случајева у периоду рестриктивних мјера, од априла до јуна.

Од мјесеца јуна дошло је до погоршања епидемиолошке ситуације у Источном Сарајеву и потврђена су 134 нова случаја.

- Највише заражених особа старосне је доби од 30 до 64 године – напомиње Миовчић.

На ковид одјељењу у Болници Србија тренутно је смјештено 10 пацијената, а један пацијент је прикључен на респиратор.

 

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Inače... 11.07.2020. 20:41
    ...ovaj "rukovodilac" regionalnog centra Zavoda za JAVNO ZDRAVSTVO, veze sa zdravstvom nema. Blago nama... Pored svih doktora specijalista tamo, on rukovodilac...
Повезане вијести
Тениски клуб "Меридиан" најбољи у БиХ! Тениски клуб "Меридиан" најбољи у БиХ!
Анастасија Стевић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ Анастасија Стевић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
Најчитаније
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    16h 58m
    0
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    10h 57m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    9h 3m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    17h 54m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    6h 35m
    0