У Источном Сарајеву комеморација поводом смрти пјесникиње Даре Секулић

15.04.2021. 08:33
0
ИЗВОР: СРНА

Комеморација поводом смрти српске пјесникиње Даре Секулић биће одржана данас у 10 часова у просторијама Градске управе Источно Сарајево, саопштено је из ове управе.

Сахрана ће бити обављена у 13 часова на православном гробљу Свети Марко у Сарајеву.

Дара Секулић рођена је 1930. године у селу Кордунски Љесковац. До своје 10. године живјела је у родној кући која је спаљена 1942. године.

Након погибије родитеља боравила је по дјечјим домовима и ђачким интернатима.

Гимназију је похађала у селу Рујевац на Банији, те Италији, Сплиту, Карловцу, Загребу и Сиску, а Вишу школу за социјалне раднике завршила је у Сарајеву, гдје је живјела од 1953. године. Вријеме посљедњег рата провела је са троје унучади у избјеглиштву, а у свој стан у Сарајеву вратила се 2002. године.

Према њеној евиденцији, написала је 28 књига поезије.

Коментари 0
Повезане вијести
Хуманитарни базар на Тргу Србије – Заједно за Драгана! Хуманитарни базар на Тргу Србије – Заједно за Драгана!
Спортско-риболовно друштво Жељезница прославило три деценије рада Спортско-риболовно друштво Жељезница прославило три деценије рада
Због удеса обустављен саобраћај у мјесту Козадре на путу Рогатица–Подроманија Због удеса обустављен саобраћај у мјесту Козадре на путу Рогатица–Подроманија
Најчитаније
  • Преки суд Саве Ковачевића
    16h 47m
    31
  • Марија Карађорђевић, српска краљица која заслужује поштовање равно светици
    18h 59m
    9
  • Данас хуманитарни базар за Драгана Мацана на Тргу Србија
    4h 28m
    0
  • Обиљежене 34 године Илиџанског одреда Специјалне бригаде МУП-а
    23h 44m
    0
  • Сутра до 32 степена, могући пљускови
    17h 48m
    0